Borsa İstanbul’da devre kesici uygulandı

‘un Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi’nin devreye girmesine ait yaptığı açıklama, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlandı. Açıklamada …

24.01.2022
Borsa İstanbul’da devre kesici uygulandı

‘un Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi’nin devreye girmesine ait yaptığı açıklama, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlandı. Açıklamada, skent aydın haberlerit 17.47 prestijiyle Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi’nin devreye girdiği bildirildi.Borsa Hisse Piyasası…

‘un Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi’nin devreye girmesine ait yaptığı açıklama, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlandı. Açıklamada, skent aydın haberlerit 17.47 prestijiyle Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi’nin devreye girdiği bildirildi.

Borsa Hisse Piyasası’ndaki tüm süreç sıralarında, Vadeli Süreç ve Opsiyon Piyasası’ndaki (VİOP) hisse ve hisse endekslerine dayalı mukavelelerde ve Hisse Senedi Repo Pazarı’nda süreçlerin süreksiz olarak durdurulduğu belirtilen açıklamada, “Pay Piyasası’nda ve BAP Hisse Repo Pazarı’nda süreçler bugün tekrar başlatılmayacaktır, seans tamamlanmıştır. VİOP hisse ve hisse endekslerine dayalı mukavelelerde olağan seansın kalanında süreç yapılmayacak olup seans akışı olağan skent aydın haberleritinde VIOP_SEANS_SONU süreç günü kısmı ile devam edecektir. ” tabirleri kullanıldı.

Borsa İstanbul’da Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi, anlık olarak endekste yüzde 5 ve yüzde 7’lik bedel kayıplarının oluşması ile tetiklenerek yatırımcıların panik süreçleriyle ziyan görmesini en aza indirmek için kullanılıyor.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.