BMD Başkanı Öncel: Çoğu firma ücret artışlarına Ekim ayında başladı

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Lideri Sinan Öncel Bloomberg HT yayınında pek çok firmanın fiyat artışlarını erkene çektiğini söyledi. Birleşmiş …

16.11.2021
BMD Başkanı Öncel: Çoğu firma ücret artışlarına Ekim ayında başladı

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Lideri Sinan Öncel Bloomberg HT yayınında pek çok firmanın fiyat artışlarını erkene çektiğini söyledi.

Birleşmiş Markalar Derneği Lideri Sinan Öncel birtakım firmaların fiyat artışlarından ötürü Ocak ayını beklemeden Ekim ayından itibaren fiyat artışı yapmaya başladıklarını söyledi.

Bloomberg HT’ye konuşan Öncel, pek çok firmanın fiyat artışlarını erkene çektiğini ve Ekim ayından bu yana fiyat artışı açıklayan firma sayısının az olmadığını belirtti.

Öncel, maliyet artışlarına yanlışsız orantıda fiyat artışının yapılması gerektiğinin altını çizerken şunları söyledi:

“Reel fiyat artışlarına baktığımız vakit ÜFE ve TÜFE ortasındaki uçurum giderek açılmaya başladı. Hazır giysi için konuşursak geçen yılın yaz ayı ile bu yılın yaz ayı ortasında maliyet artışlarından kaynaklı yüzde 50 ile 70 ortasında fiyat artışı tehdidi ile karşı karşıyayız. Maliyet artışlarına bağlı olarak fiyat artışlarının da bununla gerçek orantılı olması gerekiyor. Bu da kolay bir hesap değil hem devletin vergi gelirleri var öte yandan patronun maliyeti ve eserini satabileceği bir fiyat var.”

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.