Türkşeker’in satışı durdurduğu şekere fahiş zam

Şeker fiyatları ve arzına yönelik tartışmalar yaşanırken Türkiye Şeker Fabrikaları (Türkşeker), şekerin fiyatına yüzde 25 artırım yaptı.Türkşeker …

16.11.2021
Türkşeker’in satışı durdurduğu şekere fahiş zam

Şeker fiyatları ve arzına yönelik tartışmalar yaşanırken Türkiye Şeker Fabrikaları (Türkşeker), şekerin fiyatına yüzde 25 artırım yaptı.Türkşeker’in resmi internet sitesinde yer alan bilgilere nazaran, KDV hariç kilogramı 3,93 TL’den satılan kristal şeker fiyatı…

Şeker fiyatları ve arzına yönelik tartışmalar yaşanırken Türkiye Şeker Fabrikaları (Türkşeker), şekerin fiyatına yüzde 25 artırım yaptı.

Türkşeker’in resmi internet sitesinde yer alan bilgilere nazaran, KDV hariç kilogramı 3,93 TL’den satılan kristal şeker fiyatı yüzde 25 artırılarak 4,9125 TL’ye çıkarıldı. Kristal şekerin KDV dahil fiyatı ise 5,3055 olarak belirlendi.

Böylelikle, kristal şekerin 50 kilogramlık çuval fiyatı da 212 TL’den 265,28 TL’ye çıktı.

ŞEKER İŞ SENDİKASI: TÜRKŞEKER RESMİ ARTIRIMI BEKLİYOR

Şeker İş Sendikası Lideri İsa Gök artırım öncesi marketlerde bulunamayan şekerle ilgili dikkat çeken argümanda bulunup, “Özeller şekeri artırımlı satıyor. Türkşeker de ziyan ettiği için fazla satış yapmak istemiyor. Resmi artırımı bekliyor” açıklaması yapmıştı.

Tatsız tablo ‘Devlet stok mu yapıyor’ yansısına yol açtı.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.