Bigadiç’te “Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması” düzenlendi

Balıkesir’in Bigadiç ilçesinde İmam Hatip Ortaokulları ortasında “Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması” gerçekleştirildi. Ezan Okuma …

08.01.2022
Bigadiç’te “Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması” düzenlendi

Balıkesir’in Bigadiç ilçesinde İmam Hatip Ortaokulları ortasında “Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması” gerçekleştirildi.

Ezan Okuma müsabakasında, birinci Balıkesir İmam Hatip Ortaokul öğrencisi Hikmet Eren Başkan, ikinci Susurluk İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Yiğit Gözlerin, üçüncü Bigadiç Eti Maden İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Yiğit Nebi Akça olurken, Hafızlık yarışında birinci Gönen Günenli İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Yunus Emre Akman, ikinci Balıkesir Gazi İmam Hatip Ortaokul öğrencisi Abdullah Gülgönül, üçüncü Edremit Turhan Dökmeoğlu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Mert Uslu oldu.

Yarışta bir konuşma gerçekleştiren Bigadiç Belediye Lideri İsmail Avcu, “Peygamber Efendimiz ‘Güzel ses Kur’an’ın hoşluğunu artırır.’ diye buyurur. Kur’an-ı Kerim’i okumak, onu anlamaya, onu yaşamaya açılan bir kapıdır. Burada bizlere yaptığınız bir talim, bir tecvit, bir kırkent aydın haberlerit dersidir. Hepinizden Allah razı olsun. Jüriyi oluşturan, emek veren hocalarımıza da çok teşekkür ediyorum. Allah yolunuzu ve bahtınızı açık eylesin” dedi.

Müsabakaya katılan okullara, öğrencilere ve dereceye giren öğrencilere Bigadiç Belediye Lideri İsmail Avcu tarafından çeşitli mükafatlar, muvaffakiyet ve iştirak evrakı verildi.

Yarışa Kaymakam Mehmet Halis Aydın, Belediye Lideri İsmail Avcu, Vilayet Ulusal Eğitim Şube Müdürü Fatih Aka, İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Erdal Efe, İlçe Müftüsü Mehmet Uçmuş ile katıldı.

kent aydın haberleri / Emrah Çakmak – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.