Beykoz Belediyesi 3. Fotoğraf Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu

Beykoz Belediyesi 3. Fotoğraf Yarışı’nda mükafatlar sahiplerini buldu Beykoz’un toplumsal, ekonomik ve kültürel dokusunun, renkli tabiat ve insan …

12.12.2021
Beykoz Belediyesi 3. Fotoğraf Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu

Beykoz Belediyesi 3. Fotoğraf Yarışı’nda mükafatlar sahiplerini buldu Beykoz’un toplumsal, ekonomik ve kültürel dokusunun, renkli tabiat ve insan görüntülerinin amatör ve profesyonel fotoğrafçıların objektifinden yansıdığı ‘Beykoz Belediyesi 3.

Beykoz Belediyesi 3. Fotoğraf Müsabakası’nda mükafatlar sahiplerini buldu

İSTANBUL – Beykoz’un toplumsal, ekonomik ve kültürel dokusunun, renkli tabiat ve insan görüntülerinin amatör ve profesyonel fotoğrafçıların objektifinden yansıdığı ‘Beykoz Belediyesi 3.Fotoğraf Yarışı’nda mükafatlar düzenlenen merasimle sahiplerini buldu.

Beykoz’un tanıtımı ve fotoğraf sanatının gelişimine katkı sağlamak için Beykoz Belediyesi tarafından, ‘serbest’, ‘foto öykü’, ‘kurgu’ kategorilerinde gerçekleştirilen “Beykoz Belediyesi 3. Fotoğraf Müsabakası’nda mükafatlar sahiplerini buldu. Kavacık Hayat Merkezi’nde düzenlenen ödül merasimi öncesinde, ödül kazanan ve sergilenmeye bedel bulunan fotoğraflardan oluşan Beykoz Belediyesi 3. Fotoğraf Yarışı Standı’nın açılışı yapıldı. Açılan sergiyi Beykoz Belediye Lideri Murat Aydın sanatseverle birlikte gezdi.

Fotoğraf standının açılması sonucu dereceye giren yarışmacıların mükafatları takdim edilmek üzere salona geçildi. Düzenlenen merasime, Beykoz Belediye Lideri Murat Aydın, Türkiye Fotoğraf Vakfı yetkilileri ile fotoğraf ustalarının yer aldığı seçici konsey üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Beykoz Belediyesi ve Türkiye Fotoğraf Vakfı işbirliğiyle gerçekleştirilen, amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılara açık olan müsabakada dereceye giren yarışmacılar toplamda 126 bin Türk Lirası ile ödüllendirildi. Merasimde, Beykoz Belediye Lideri Murat Aydın’ın dereceye girenlere mükafatlarını vermesinin akabinde İncesaz müzik kümesi sahne aldı.

“Bu fotoğraflarla geleceğe not düşmüş oluyoruz”

Ödül merasiminde konuşan Beykoz Belediye Lideri Murat Aydın, “Bu manalı yarışa katkı veren bütün fotoğraf sevdalılarını, fotoğraf sevenleri tebrik ediyorum, kutluyorum. Bugünden yarına kalacak olan bu fotoğraflar bundan inşallah 500 yıl sonra, bin yıl sonra Beykoz’un bugününü göstermiş olacak, yansıtmış olacak. Bir kare fotoğraf, ciltler dolusu kitaplarda anlatılabilecek kadar şeyi anlatmış olabiliyor. Hasebiyle geleceğe bir not düşmüş oluyoruz bu fotoğraflarla, yalnızca burada dereceye giren fotoğraflar var. Fakat binlerce fotoğraf çekildi. Tahminen birkaç yüz bin fotoğraf çekilmiştir. Binlercesi bize geldi. Fotoğraflar bir değerlendirmeye tabi tutuldu.” dedi.

“Başkanımızın fotoğrafa çok büyük dayanakları oluyor”

Hür Kategoride birincilik mükafatı alan ve mansiyon, sergileme kategorilerinde sıralamaya giren Sebahattin Özveren “Öncelikle bu tertibi yapan Murat Aydın Belediye Liderimizin fotoğrafa geçmişten de biliyoruz çok büyük takviyeleri oluyor. Biz fotoğrafçıları motive edici bir tarafı olduğu için ve bu müsabakaları klasik hale getirdiği için Beykoz Belediyesi’ne ve Murat Aydın Başkan’a çok çok teşekkürlerimizi sunuyoruz. Her şeyden evvel bunu söylemem gerekiyor. İkinci olarak da, birinci olan fotoğrafımın öyküsü olarak, Beykoz Poyrazköy’de çektiğim bir fotoğraf. Tekraren gitmiş olmama karşın o gün çok hoş bir enstantane yakalama bahtımız oldu. Natürel ki gördüğünüz üzere balıkçıların hazırlıkları gözüküyor lakin natürel buradaki zıt ışık dediğimiz ve balıkçıların çalışmasının silüeti fotoğrafa sanırım öbür bir tat verdi.” diye konuştu.

Stant açılışının ve ödül merasimin akabinde İncesaz müzik kümesi vatandaşlara müzik resitali verdi.

aydın haberleri / Emre Sertdemir – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.