Sultangazi’de bir kişi siteyi kundaklamaya çalıştı

SULTANGAZİ’de bir siteye gelen kişi, 7 katlı bloğun girişini ateşe vererek kaçtı. SULTANGAZİ’de bir siteye gelen kişi, 7 katlı bloğun girişini …

12.12.2021
Sultangazi’de bir kişi siteyi kundaklamaya çalıştı

SULTANGAZİ’de bir siteye gelen kişi, 7 katlı bloğun girişini ateşe vererek kaçtı.

SULTANGAZİ’de bir siteye gelen kişi, 7 katlı bloğun girişini ateşe vererek kaçtı. Yangını bina sakinleri söndürürken, o anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, dün skent aydın haberlerit 08.00 sıralarında Uğur Mumcu Mahallesi’nde bir sitede meydana geldi. Argümana nazaran siteye gelen bir kişi 9’uncu bloğun giriş katına, elindeki kolonyayı döktü. Bir mühlet sonra da çakmakla yakarak, olay yerinden süratle uzaklaştı. Hafta sonu olması münasebetiyle site sakinleri yangına uykuda yakalandı. Gelen kokular üzerine giriş katında oturan mesken sahibi yangını fark ederek dışarı çıktı. Yangın, içeride bulunan ayakkabılıklara sıçramadan konut sahibi tarafından söndürüldü. İhbar üzerine olay yerine polis ve itfaiye takımları sevk edildi. İtfaiye grupları soğutma çalışması yaparken, polis bahis ile ilgili çalışma başlattı. Güvenlik kamerası manzaralarını inceleyen gruplar, yangının siteye gelen bir kişi tarafından çıkarıldığını tespit etti. Bunun üzerine site sakinleri, imajdaki bireyden şikayetçi oldular.

“AKLİ İSTİKRARININ YERİNDE OLMADIĞI SÖYLENİYOR”

Yaşananları anlatan site sakinlerinden Muhammet Emin Aydın, “Binanın önüne girmiş, mazot dökmüş sanırım. Ondan sonra çok sürmedi. Bina sakinleri yangını söndürdü. Bina yanmış olsaydı çok problemli şeyler olabilirdi. Yapan kişinin akli istikrarının yerinde olmadığı söyleniyor” dedi.

O ANLAR KAMERADAÖte yandan yaşananlar sitenin güvenlik kamerasına yansıdı. Manzaralarda, elinde ufak bidon olan kişinin siteye geldiği ve dış kapısı açık olan bloğa girdiği, kısa bir müddet sonra çıktığı görülüyor. Bu sırada hareket halindeki bir aracı fark eden kişinin, fark edilmemek için park halindeki aracın yanında gizlendiği, aracın uzaklaşması üzerine tekrar bloğa girdiği ve bu sırada içinde sıvı husus olan elindeki bidonun kapağını açtığı kameraya yansıyor. Binanın önüne gelen kişinin çöktüğü ve bir mühlet sonra site içerisinde yangın çıktığı görülürken, kimliği bilinmeyen kişinin süratli adımlarla olay yerinden uzaklaştığı görülüyor. Yangın sonrası kişinin elindeki bidonun da boş olduğu dikkatlerden kaçmadı.

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.