Ben Artık İyi Hissetmek İstiyorum: Sizi Günlük Hayatın Sancılarından Bir Nebze Uzaklaştırabilecek 13 Oyun

Tahminen ilişkin olmadığımız bahçelerde filizlendik tahminen de beklenmedik dalgalarda battı kayıklarımız. Dövizinden yalnızlığına …

07.12.2021
Ben Artık İyi Hissetmek İstiyorum: Sizi Günlük Hayatın Sancılarından Bir Nebze Uzaklaştırabilecek 13 Oyun

Tahminen ilişkin olmadığımız bahçelerde filizlendik tahminen de beklenmedik dalgalarda battı kayıklarımız. Dövizinden yalnızlığına, bağlantısından uydurma dostluklara kadar bizi yoran yorana…İşte bu fani dünyada on beş dakikalığına keyiflenmeniz, sıkıntı ve kasvetleri …

Tahminen ilişkin olmadığımız bahçelerde filizlendik tahminen de beklenmedik dalgalarda battı kayıklarımız. Dövizinden yalnızlığına, alakasından uydurma dostluklara kadar bizi yoran yorana…

İşte bu fani dünyada on beş dakikalığına keyiflenmeniz, kaygı ve külfetleri bir nebze unutabilesiniz diye en sevilen üretimleri derledik. Listemizdeki bu oyunlar elbette kadim acılara tahlil olmayacaktır. Lakin sizi kısa müddetliğine de olsa günlük hayatın sancılarından uzaklaştırabileceklerini düşünüyoruz.

1. ABZU

Su altında büyüleyici bir seyahate çıktığınız ABZU sayesinde sıkıntılar kıyıda kalacak, zihin ise deniz altında keyifli bir seyahatte olacak.

2. FAR: Lone Sails

Ben Artık İyi Hissetmek İstiyorum: Sizi Günlük Hayatın Sancılarından Bir Nebze Uzaklaştırabilecek 13 Oyun 1

FAR: Lone Sails oyuncuları terk edilmiş yalnız bir diyarda doğal badirelere karşı uzun bir seyahate çağırıyor. İnanılmaz etkileyici olan oyunda aracınızın stabil bir halde çalıştığından emin olmalı ve yolcuğun sonuna varmalısınız.

3. Hokko Life

Nintendo Switch sahiplerinin öve öve bitiremediği Animal Crossing’i oynayamıyor olabilirsiniz. Lakin Hokko Life oyunun PC üzerindeki en başarılı klonlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Hokko kasabasında çiftliğinizi kurun, başka sakinlerle tanışın ve yarın sabah 7’de kalkmanız gerektiğini bir müddet unutun.

4. Ori and the Blind Forest

Ben Artık İyi Hissetmek İstiyorum: Sizi Günlük Hayatın Sancılarından Bir Nebze Uzaklaştırabilecek 13 Oyun 2

Platform tipinin en başarılı örneklerinden biri olan Ori and the Blind Forest ise sizi büyülü bir ormanın derinliklerine davet ediyor. Bu büyülü dünya size günlük hayatın badirelerini unutturacak.

5. Journey

Ben Artık İyi Hissetmek İstiyorum: Sizi Günlük Hayatın Sancılarından Bir Nebze Uzaklaştırabilecek 13 Oyun 3

İstisnasız her listemizde eklediğimiz ve vadettiği nefis tecrübe sayesinde bir türlü unutamadığımız Journey ise artan döviz kurlarına ve günlük hayatın çeşitli sorunlarına yabancı gözüyle bakmanızı sağlayacak.

6. Life is Strange

Arcadia Bay ismindeki mütevazı bir koyda geçen Life is Strange sizi 2010’ların huzurlu periyotlarına götürecek ve liseli bir genç kıza hayat vermenizi sağlayacak. Hem oynanışı hem de anlattığı kıssayla pek başarılı bir üretim olan Life is Strange, Before the Storm ile sizi günlük hayattan bir mühlet daha uzaklaştırabilir.

7. Teardown

Ben Artık İyi Hissetmek İstiyorum: Sizi Günlük Hayatın Sancılarından Bir Nebze Uzaklaştırabilecek 13 Oyun 4

‘Ben sanatsal oyunlarda rahatlamak ve sakinleşmek istemiyorum. Ben öfkemi atmak ve gördüğüm her şeyi havaya uçurmak istiyorum’ diyen sevgili okurlarımız ise Teardown sayesinde bu isteklerine kavuşabilir. Gördüğünüz her yapıyı binbir çeşitli araçla yok edebileceğiniz harcanabilir bir dünya vadediyor.

8. Red Faction: Guerilla

Ben Artık İyi Hissetmek İstiyorum: Sizi Günlük Hayatın Sancılarından Bir Nebze Uzaklaştırabilecek 13 Oyun 5

Devrinin en başarılı fizik motorlarından birine sahip olan Red Faction: Guerilla ise Mars üzerindeki yerleşkeleri tuzla buz etmenizi istiyor. Bunun için size dev bir çekiç veren oyunun kusursuz bir gerilim atma simülasyonu olduğunu söyleyebiliriz..

9. Unpacking

Ben Artık İyi Hissetmek İstiyorum: Sizi Günlük Hayatın Sancılarından Bir Nebze Uzaklaştırabilecek 13 Oyun 6

Listemizdeki en şimdiki üretimlerden biri olan Unpacking ise taşındıktan sonra eşyalarınızı yeni meskeninize yerleştirdiğiniz pek keyifli bir oyun olarak öne çıkıyor. Meskene yerleştirmeye karar verdiğiniz nesneler oyunda farklı sonuçlara yol açabiliyor.

10. Farm Together

Ben Artık İyi Hissetmek İstiyorum: Sizi Günlük Hayatın Sancılarından Bir Nebze Uzaklaştırabilecek 13 Oyun 7

Kolay bir çiftlik oyununun vadedebileceği her şeyi alıp ikiye katlayan Farm Together ise çiftlik kurma oyunlarını sevenler için adeta biçilmiş kaftan. Dilediğiniz her tohumu ekebilir, mevsime nazaran hasat yaparak çiftliğinizi her geçen gün biraz daha büyütebilirsiniz.

11. Hundred Days – Winemaking Simulator

Ben Artık İyi Hissetmek İstiyorum: Sizi Günlük Hayatın Sancılarından Bir Nebze Uzaklaştırabilecek 13 Oyun 8

Bir şarap imali simülasyonu olan Hundred Days ise kendi üzüm bağınızı kurmanıza fırsat tanıyor. Günlük hayatın kaygılarını özel bir biçimde ezilmiş üzümlerinizi damıtırken unutabilir, kendi şarap markanızı sıfırdan imal edebilirsiniz.

12. Just Cause 3

Ben Artık İyi Hissetmek İstiyorum: Sizi Günlük Hayatın Sancılarından Bir Nebze Uzaklaştırabilecek 13 Oyun 9

Oyun dünyasında gerilim atma hareketinin yegane karşılığı olan Just Cause serisi ise 3.oyunuyla eğlenceyi tepeye çıkarıyor. Uçağın altına kamyon bağlayabildiğiniz, hareket halindeki jetlerin üzerinde seyahat edebildiğiniz imal katiyetle oynayacağınız en keyifli oyunlardan biri olacak.

Gerilim, döviz, bağlantı, yalnızlık ve maddiyattan üzere hiçbir derdiniz kalmayacak. En azından bir müddetliğine doğal…

13. Flower

Ben Artık İyi Hissetmek İstiyorum: Sizi Günlük Hayatın Sancılarından Bir Nebze Uzaklaştırabilecek 13 Oyun 10

Annapurna Interactive’in en başarılı oyunlarından biri olan Flower ise oyuncuları çiçek yaprakları olmaya davet ediyor. Farklı çiçeklerin yaprakları olarak başladığınız oyunda giderek büyümek ve tabiatın gücünü beşeri dünyaya göstermek mutlaka unutulmaz ve rahatlatıcı bir tecrübe.

Kaynak: Onedio

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.