“Aksiyon Benim Diğer Adım” Diyenler İçin Ağır Çekim Mekaniğine Sahip Bol Çatışmalı 11 Oyun

Bu listemizde ağır çekim mekaniğini başarılı bir halde oynanışla birleştiren üretimleri listeledik. Bu oyunlarda bol aksiyonlu çatışma …

07.12.2021
“Aksiyon Benim Diğer Adım” Diyenler İçin Ağır Çekim Mekaniğine Sahip Bol Çatışmalı 11 Oyun

Bu listemizde ağır çekim mekaniğini başarılı bir halde oynanışla birleştiren üretimleri listeledik. Bu oyunlarda bol aksiyonlu çatışma sahnelerine girebilir, kurşun yağmurlarından dilediğiniz üzere kaçabilirsiniz. ‘Çok aksiyon sineması izledim, oyun dünyalar…

Bu listemizde ağır çekim mekaniğini başarılı bir biçimde oynanışla birleştiren üretimleri listeledik. Bu oyunlarda bol aksiyonlu çatışma sahnelerine girebilir, kurşun yağmurlarından dilediğiniz üzere kaçabilirsiniz. ‘Çok aksiyon sineması izledim, oyun dünyalarında da emsal tecrübeler arıyorum’ diyen okurlarımızı bu tarafa alalım.

1. F.E.A.R.

&Quot;Aksiyon Benim Diğer Adım&Quot; Diyenler İçin Ağır Çekim Mekaniğine Sahip Bol Çatışmalı 11 Oyun 1

Endişe FPS çeşidinin en başarılı örneklerinden olan ve oyun dünyasında bir klasik haline gelen F.E.A.R. sağlam oynanış mekanikleri ve atmosferik ağır çekim moduyla unutulmaz bir tecrübe sunuyor.

2. Call of Juarez: Gunslinger

&Quot;Aksiyon Benim Diğer Adım&Quot; Diyenler İçin Ağır Çekim Mekaniğine Sahip Bol Çatışmalı 11 Oyun 2

Call of Juarez serisinin son halkası olan Gunslinger ise yabanî batı çatışmalarında doruğa çıkarak kanın gövdeyi götürdüğü sahneler vadediyor. Oyundaki ağır çekim mekaniği üretimi epeyce keyifli hale getiriyor.

3. Fallout Serisi

&Quot;Aksiyon Benim Diğer Adım&Quot; Diyenler İçin Ağır Çekim Mekaniğine Sahip Bol Çatışmalı 11 Oyun 3

V.A.T.S sistemiyle taktiksel bir FPS tecrübesi sunan Fallout oyunları düşmanın dilediğiniz uzvuna ateş edebilmenize imkan tanıyor. Çatışmaları daha stratejik hale getiren bu sistemde nereye ateş edeceğinizi seçtikten sonra geriye kurşunları ağır çekimde izlemek kalıyor.

4. Sleeping Dogs

&Quot;Aksiyon Benim Diğer Adım&Quot; Diyenler İçin Ağır Çekim Mekaniğine Sahip Bol Çatışmalı 11 Oyun 4

Oyun dünyasının en başarılı açık dünya aksiyon üretimlerinden olan Sleeping Dogs Çin sokaklarında bol aksiyonlu çatışma ve dövüş sahneleri sunuyor. Triad üyelerini bir hoş patakladığımız oyunda ağır çekim mekaniğini çokça kullanıyoruz.

5. Severed Steel

&Quot;Aksiyon Benim Diğer Adım&Quot; Diyenler İçin Ağır Çekim Mekaniğine Sahip Bol Çatışmalı 11 Oyun 5

Listemizdeki en aktüel üretimlerden biri olan Severed Steel ise oynayana kriz geçirtecek kadar süratli yapısıyla renkli çatışmaları ekranlarımıza getiriyor. Duvarlardan koşup harikulâde yüksekliklere zıplayabildiğimiz üretimde ağır çekim ise en güçlü silahımız oluyor.

6. Max Payne

&Quot;Aksiyon Benim Diğer Adım&Quot; Diyenler İçin Ağır Çekim Mekaniğine Sahip Bol Çatışmalı 11 Oyun 6

Aksiyon oyunları deyince akla gelen birinci seri olan Max Payne nefes kesen çatışma sahneleriyle milyonlarca oyuncunun gönlünde taht kurdu. Sağlam aksiyon ve ağır çekimin başarılı FPS elementleriyle birleştiği üretim oyun dünyasının en güzelleri ortasında sayılıyor.

7. Stranglehold

Listemizdeki yıllanmış üretimlerden biri olan Stranglehold ise 2007 yılında PlayStation 3, Xbox 360 ve PC için çıkış yaptı. 1992 imali Hard Boiled sinemasının devamı niteliğindeki imal başarılı ağır çekim moduyla keyifli bir oynanış sunuyordu.

8. Red Dead Redemption 2

&Quot;Aksiyon Benim Diğer Adım&Quot; Diyenler İçin Ağır Çekim Mekaniğine Sahip Bol Çatışmalı 11 Oyun 7

Her tarafıyla bizden bir ödül alan Red Dead Redemption 2 elbette Deadeye moduyla da ağır çekim mekaniğine sahip oyunlar listemize girmeye hak kazanıyor.

9. Mirror’s Edge

Çatılardan atlayıp delicesine parkur yaptığımız Mirror’s Edge ise düşman hücumlarını ağır çekim modunda karşılamamıza fırsat tanıyordu. Çevik kuvvetin mermilerinden kaçarken vakti yavaşlatmak ve metre kadarlerce yükseklikten atlamak katiyetle unutulmaz bir tecrübeydi.

10. The Matrix: Path of Neo

&Quot;Aksiyon Benim Diğer Adım&Quot; Diyenler İçin Ağır Çekim Mekaniğine Sahip Bol Çatışmalı 11 Oyun 8

Kült sinemanın ana karakteri Neo’ya hayat vererek vakti ve yeri büktüğümüz oyun The Matrix: Path of Neo, ‘ağır çekimde kurşunlardan kaçmak‘ stereotipinin kaynağı olarak öne çıkıyor. Bir devrin en sevilen oyunlarından olan imali birçoğumuz Matrix oyunu olarak hatırlayacaktır.

11. SUPERHOT

&Quot;Aksiyon Benim Diğer Adım&Quot; Diyenler İçin Ağır Çekim Mekaniğine Sahip Bol Çatışmalı 11 Oyun 9

Yakın devrin en enteresan oyunlarından biri olan SUPERHOT ise vaktin yalnızca oyuncu dahil olduğinde etmesini sağlıyor. SUPERHOT’un bu değişik mantığı oynanışa pek başarılı bir biçimde entegre ettiğini belirtelim.

Birebir vakitte katanadan makineli tüfeğe kadar uzayan geniş silah yelpazesi sayesinde oyun pek keyifli skent aydın haberleritler sunuyor.

Kaynak: Onedio

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.