Batı’dan istediği desteği alamayan Ukrayna lideri Zelenski esip gürledi: Bugünden itibaren ölenlerin hepsi sizin yüzünüzden ölecek

Ukrayna başkanı Zelenski, NATO’nun hava alanını kapatmama kararını almasını eleştirdi. Zelenski, “NATO, şuurlu bir kararla Ukrayna’nın hava …

05.03.2022
Batı’dan istediği desteği alamayan Ukrayna lideri Zelenski esip gürledi: Bugünden itibaren ölenlerin hepsi sizin yüzünüzden ölecek

Ukrayna başkanı Zelenski, NATO’nun hava alanını kapatmama kararını almasını eleştirdi. Zelenski, “NATO, şuurlu bir kararla Ukrayna’nın hava alanını kapatmama kararı aldı. Bugünden itibaren ölenlerin hepsi sizin yüzünüzden ölecek! İttifakın bugün yapabileceği tek şey, Ukrayna’ya 50 ton dizel akaryakıt yakıt tedarik etmek! Muhtemelen Budapeşte Memorandumu’nu yakalım ki daha düzgün yansın diye” sözleri kullandı.

Rusya- Ukrayna savaşı devam ederken NATO, Ukrayna‘nın hava alanını kapatmama kararı aldı. Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenski ise hususla ilgili açıklama yaparak Batı’ya çok sert çıktı.

“HEPSİ SİZİN YÜZÜNÜZDEN ÖLECEK”

NATO’ya ateş püsküren Zelenski, “Yeni atakların ve kayıpların kaçınılmaz olduğunu bilen NATO, şuurlu bir kararla Ukrayna’nın hava alanını kapatmama kararı aldı. Bugünden itibaren ölenlerin hepsi sizin yüzünüzden ölecek!” sözlerini kullandı.

“İTTİFAKIN BUGÜN YAPABİLECEĞİ TEK ŞEY 50 TON YAKIT TEDARİK ETMEK”

NATO HAVA ALANINI KAPATMAYA YANAŞMIYOR

Ukrayna’nın NATO’dan istediği uçakların gönderilip gönderilmediği ve NATO üslerinin Ukrayna’ya açılıp açılmayacağı sorulan Stoltenberg, şu karşılığı vermişti:

“NATO müttefikleri en sert yaptırımları devreye soktu. Tüm dünyadan takviye mobilize ediyoruz. Herkes bu savaşı kınasın ve bu savaş bir an evvel bitsin diye. Bu savaşın büyümesini engellemek zorundayız. Zira bu daha yıkıcı olur. Bu yüzden Ukrayna’ya ne alanda ne havada girmeyeceğimizi söyledik. Hava alanını uygulamanın tek yolu jetlerin gönderilmesi ve Rus uçakların vurulması gerekir. Şayet uçaklarını vurursak o vakit teşekküllü bir Avrupa savaşına neden oluruz ve çok sayıda insan acı çeker. Bu nedenle bu acı kararı veriyoruz. NATO güçlerini direk müdahil etmeyeceğiz. Yaptırımlarla devam edeceğiz, takviye sağlayacağız.”

Nato,Ukrayna,Savaş,Hava ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Aktüel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

aydın sarı otobüs saatleri aydın izmir denizli tren saatleri