Aynı gün içinde 10 doz koronavirüs aşısı oldu

Ezkaza gereğinden fazla koronavirüs (Kovid-19) aşısı vurulanların haberlerine bir de kendi isteğiyle günde çok sayıda dozu bedenine enjekte …

12.12.2021
Aynı gün içinde 10 doz koronavirüs aşısı oldu

Ezkaza gereğinden fazla koronavirüs (Kovid-19) aşısı vurulanların haberlerine bir de kendi isteğiyle günde çok sayıda dozu bedenine enjekte ettiren bir kişinin yarattığı şoke dalgası eklendi.Yeni Zelanda’da oburlarının haklarını kullanıp tek günde 1…

Kazara gereğinden fazla koronavirüs (Kovid-19) aşısı vurulanların haberlerine bir de kendi isteğiyle günde çok sayıda dozu bedenine enjekte ettiren bir kişinin yarattığı şoke dalgası eklendi.

Yeni Zelanda’da oburlarının haklarını kullanıp tek günde 10 doz aşı yaptırdığı ortaya çıkan kişi ‘hayret verici ölçüde bencil’ olarak nitelendi ve olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Ülkedeki Kovid-19 aşılama programı yetkililerinden Astrid Koornneef, New Zealand Herald’a verdiği demeçte, Sıhhat Bakanlığı’nın sorunla ciddiyetle ilgilendiğini söyledi.

‘AYNI GÜN İÇİNDE BU KADAR AŞI İDEALL DEĞİL’

Sputnik’in aktardığına nazaran; öte yandan aşı uzmanlarından Helen Petousis-Harris bu kişinin çok sayıda dozdan ziyan görmeyeceğini, sadece sonraki gün güçlü bağışıklık cevabından ötürü epeyce halsiz hissedebileceğini söyledi. Tekrar de tıpkı gün bu kadar doz Kovid-19 aşısı vurulmanın ülkü olmadığının altını çizen Petousis-Harris doz sayısı arttıkça halsizlik ve ağrıların artacağına dikkat çekti.

İsmi açıklanmayan kişinin, aşılandığı için kendisine para verileceğinden birkaç aşı merkezini dolaştığı ve farklı kimlikler kullanarak bu kadar çok sayıda aşı olduğu sanılıyor.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.