Aydında Yaşamak İçin Sebep

Aydında Yaşamak İçin Sebep

Aydında yaşamak fikri pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Özellikle şehirde yer alan üniversitenin şehre kazandırdığı atmosfer bunda temel faktördür. Peki, Aydın gerçekten yaşanacak bir şehir mi?

Aydında Yaşamak ve Bedeli

Türkiye’de yaşanacak şehirler arasında çok fazla rekabet bulunmaktadır. Öyle ki pek çok büyük şehir belediyesi bu konuda öncü olmaya çalışmaktadır. Ancak yıllardır birçok şehir yerinde saymakta ve gelişmemektedir. Fakat Aydın Büyük şehir belediyesi uzun yıllardır gelişimini ve büyümesini istikrarlı bir şekilde sağlamaktadır.

Aydın’da yaşamanın bedeli diğer şehirlere nazaran daha hesaplıdır. Özellikle öğrenciler bu durumu merak etmektedir. Şehir kültürel açıdan zenginliklere sahip olmasına rağmen merkezde daha çok yaşam üzerine kurulu yapılar yer almaktadır. Ayrıca şehirde aktif bir gece hayatı da yer almaktadır.

Aydında Yaşamak İçin Sebep 1

Aileler İçin Aydın Hayatı

Aileler şehirde yaşamak konusunda tereddüt yaşayabilirler. Fakat şunu söylemekte fayda var; bu şehirde eğitim açısından birçok imkan yer alıyor. Öyle ki merkezde ve ilçelerde başarılı fen liseleri, anadolu liseleri, özel kolejler yer almaktadır. Ülke genelikle isim yapmış bu okullar eğitim konusunda tereddüt yaşayan ailelerin ilgisini çekmektedir.

Aileleri ilgilendiren bir başka durum ise şehrin konumudur. Şehir büyük şehir olmasına rağmen bazı imkanlar elbette bulunmamaktadır. Ancak ülkemizdeki 3 metropol kentten birisi olan İzmir 1.5 saat mesafede yer almaktadır. Bu özelliği nedeniyle Aydında yaşayan birisi sanki İzmir’de yaşıyormuş gibi havaalanını kullanmakta veya İzmir kordona gitmektedir.

Aydında Yaşamak İçin Sebep 2

Öğrenci Şehri Aydın Nasıl Bir Yer?

Şehrin tatil bölgeleri daha batı kısımda kalmaktadır. Özellikle Kuşadası, Söke, Didim ilçeleri ile merkez arasında mesafe bulunmaktadır. Ancak büyük şehir belediyesi otobüsleri veya denetimli halk otobüsleri ile ilçeler arası ulaşım sağlanmaktadır. Bu şekilde aynı gün gezi planı yapılarak şehir gezilebilmektedir. Ancak Aydın‘ı gezmek isteyen birisinin 1 günden fazlasına ihtiyacı olacaktır, bizden söylemesi.

Nedenlerle Aydın’da Yaşamak

Aydın yaşantısı itibariyle genç popülasyonun yer aldığı dinamik bir şehirdir. Şehirde birçok farklı iş kolu yer almaktadır ve piyasada aktif olarak tercih edilmektedir. Yeni bir iş kurmak isteyen kişiler bu nedenle Aydın’ı tercih etmektedirler. Ayrıca iş imkanları açısından ADÜ ve çevre illerdeki gelişimlerle beraber çok fazla istihdam yapılmaktadır.

Gençler ve aileleri açısından Aydın yaşamının tercih edilmesinin sebebi şehrin her yaştan insan hitap etmesidir. Nitekim yeni evlenecek çiftler de Aydın’da yaşamak konusunda kararlı davranmaktadır. Şehirde yer alan hastane imkanları, okul imkanları diğer kaynaklar gibi imkanlar insanların yaşam konusunda tereddütlerini önlemektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.