Aydın’da ortaokul öğrencileri Afrin’de görevli Mehmetçiğe kuru incir gönderdi

Aydın’da ortaokul öğrencileri, kentte üretilen kuru incir ile yazdıkları 100 mektubu, Suriye’nin Afrin bölgesinde vazife yapan Mehmetçiğe …

02.12.2021
Aydın’da ortaokul öğrencileri Afrin’de görevli Mehmetçiğe kuru incir gönderdi

Aydın’da ortaokul öğrencileri, kentte üretilen kuru incir ile yazdıkları 100 mektubu, Suriye’nin Afrin bölgesinde vazife yapan Mehmetçiğe ulaştırılması için jandarmaya teslim etti.

AYDIN (Habermetre kadar) – Aydın‘da ortaokul öğrencileri, kentte üretilen kuru incir ile yazdıkları 100 mektubu, Suriye‘nin Afrin bölgesinde misyon yapan Mehmetçiğe ulaştırılması için jandarmaya teslim etti.

Mimar Sinan mahallesi’ndeki Adnan Menderes İmam Hatip Ortaokulu’nda Arapça öğretmeni Nazlı Yıldız öncülüğünde yürütülen “Aydın’dan Mehmetçik’e bir incir bir mektup” projesi kapsamında öğrenciler, etraflarından 80 kilogram kuru incir temin ederek, birer mektup kaleme aldı. Öğrenciler, 100 mektubu ve ikramları, okula gelen Vilayet Jandarma Komutanlığı çalışanına teslim etti.

Gazetecilere açıklama yapan Yıldız, öğrencilere vatanseverlik ve aile hissini aşılamak için bu türlü bir projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Yıldız, “Çocuklarımızın kaleme aldığı bu mektupları, Afrin’deki Mehmetçiğe göndermek istedik. Çocuklarımız bir hafta boyunca 1 yıla sığacak mektup yazdılar. ” dedi. Projede yer aldığı için gururlu olduğunu aktaran ortaokul öğrencisi Irmak Yakar da, “Mehmetçiğimize dayanak olmak çok hoş bir his. Onlar bizim için çok değerli. Onlara talih diledim. Motivasyonlarını düzeltecek kelamlar söyledim. ” sözlerini kullandı. kent aydın haberleri

Tüm hakları gizlidir. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, görüntü ve sair dokümanların, kişisel kullanım dışında müsaade alınmadan kısmen yahut büsbütün kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması katiyetle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Yapıtları Kanunu uyarınca yasal süreç yapılacaktır.

Habermetre kadar – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.