Aydın’da okul çevrelerine sıkı denetim

Aydın Valiliği tarafından okulların huzur ve güvenliğine yönelik bir dizi karar alındı. AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın Valiliği tarafından …

07.12.2021
Aydın’da okul çevrelerine sıkı denetim

Aydın Valiliği tarafından okulların huzur ve güvenliğine yönelik bir dizi karar alındı.

AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın Valiliği tarafından okulların huzur ve güvenliğine yönelik bir dizi karar alındı.

Aydın genelinde eğitim-öğretim kurumlarına devam eden öğrencilerin ziyanlı alışkanlıklara ve her türlü husus bağımlılığına karşı korunması, öğrencilerin ve okulların huzur ve güvenliğinin sağlanması açısından ehemmiyet arz ediyor. Bu nedenle öğrencileri internet ortamında edinebilecekleri ziyanlı alışkanlıklardan ve makus niyetli kişi ve kümelerin tehlikelerinden korumak emeliyle 5442 sayılı Vilayet Yönetim Kanunu’nun 9.maddesi ile Aydın Valiliği’ne verilen yetkiye istinaden aşağıdaki bir dizi kararlar alındı.

Alınan kararlara nazaran, Aydın’ın tüm birinci ve orta dereceli okulların bahçelerinde, giriş ve çıkışlar ile okul etraflarında; öğrencileri bu makus niyetli kişi ve kümelerin tehlikelerinden korumak gayesiyle öğrenci velileri, okul idarecileri, öğretmenler ve okul çalışanları haricinde ilgisiz kişi ve kümeler ile seyyar satıcıların bekleme ve satış yapması ile tekrar öğrencilerin güvenliği açısından ve derslere devamının temin edilmesi hedefiyle okul skent aydın haberleritlerinde derste bulunması gereken öğrencilerin okul etrafında bulunan internet kafelere alınmasının yasaklandı.

Öte yandan okulların etrafında bulunan market, büfe ve bakkallarda tütün eserlerinin paket açılarak adet biçiminde yahut daha küçük paketlere bölünerek satılması 4207 ve 4733 Sayılı Kanun gereği yasaklandığından, bu karara muhalif hareket edenler hakkında bin Türk Lirası‘ndan on bin Türk Lirası’na kadar mülki yönetim amirlerince idari para cezası uygulanacak.

Aydın Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Bu yasaklara uymayıp karşıt hareket eden kişi ve iş yerleri hakkında 5442 Sayılı Vilayet Yönetimi Kanunu’nun 66. ve 5326 Sayılı Kabahatler Kanununun 32.maddesine nazaran süreç yapılmasına karar verilmiştir” denildi. – AYDIN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.