Avustralya, kendi günlük vaka sayısı rekorunu kırdı

Avustralya’da, Kovid-19 salgını başladığı günden bu yana bir günde birinci defa 150 bin 686 şahısta virüs tespit edildi. Kovid-19’un Delta ve …

13.01.2022
Avustralya, kendi günlük vaka sayısı rekorunu kırdı

Avustralya’da, Kovid-19 salgını başladığı günden bu yana bir günde birinci defa 150 bin 686 şahısta virüs tespit edildi. Kovid-19’un Delta ve Omicron varyantlarının tesirindeki eyaletlerden yapılan açıklamalara nazaran, en fazla yeni olay, son 24 skent aydın haberleritte 92 bin 264…

Avustralya’da, Kovid-19 salgını başladığı günden bu yana bir günde birinci defa 150 bin 686 şahısta virüs tespit edildi. Kovid-19’un Delta ve Omicron varyantlarının tesirindeki eyaletlerden yapılan açıklamalara nazaran, en fazla yeni olay, son 24 skent aydın haberleritte 92 bin 264 kişinin virüse yakalanmasıyla ülkenin nüfus bakımından değerli ölçüde eyaleti Yeni Güney Galler’de (NSW) kaydedildi.

NSW’yi 37 bin 169 yeni hadisenin tespit edildiği Victoria eyaleti takip ederken, Queensland’da 14 bin 914, Güney Avustralya’da (SA) 3 bin 669, Tazmanya’da 1100, Avustralya Başşehir Bölgesi’nde 1020 ve Kuzey Bölgesi’nde 550 kişinin daha virüse yakalanmasıyla ülke genelindeki günlük olay sayısı birinci kere 150 bin 686’ya çıktı.

Hadise sayılarının ağırlaştığı eyaletlerden Victoria’da 25, NSW’de 22, Queensland’da 6 ve SA’da 4 Avustralyalının daha virüsten hayatını kaybetmesiyle ülke genelinde Kovid-19’dan ölenlerin sayısı da 2 bin 522’ye yükseldi.

Eyalet başbakanlarının da iştirakiyle çevirim içi gerçekleştirilen Ulusal Kabine toplantısının akabinde basın toplantısı düzenleyen Başbakan Scott Morrison, kabinede alınan kararlarla ilgili açıklamada bulundu.

Salgın nedeniyle birtakım kesimlerde çalışanlar için izolasyon muafiyeti kararı aldıklarını açıklayan Morrison, muafiyetin yalnızca besin dağıtımındakileri değil nakliyecileri, halka açık olmayan tüm sıhhat ünitelerinde çalışanları, acil servis elemanlarını, öğretmenleri, güç ve atık idaresinde çalışanları kapsayacağını söyledi.

Başbakan Morrison, ülke genelindeki hadise sayılarının süratle artmasıyla işçi sorunu ortaya çıkan süpermarketlerdeki baskıyı azaltmak için de milletlerarası öğrencilerin haftalık 20 skent aydın haberlerit olan yasal çalışma müddetlerinin artırılacağını belirtti.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

aydın sarı otobüs saatleri aydın izmir denizli tren saatleri