York Dükü Prens Andrew kraliyet unvanlarını kaybetti

Kraliçesi II. Elizabeth’in oğlu York Dükü Prens Andrew’in hakkında çıkan cinsel taciz istismar tezleri nedeniyle Andrew’in tüm askeri unvanları …

14.01.2022
York Dükü Prens Andrew kraliyet unvanlarını kaybetti

Kraliçesi II. Elizabeth’in oğlu York Dükü Prens Andrew’in hakkında çıkan cinsel taciz istismar tezleri nedeniyle Andrew’in tüm askeri unvanları ve kraliyet himayeleri elinden alındı. Prens Andrew’in yıllar evvel cinsel istismar uyguladığına ait dava …

Kraliçesi II. Elizabeth’in oğlu York Dükü Prens Andrew’in hakkında çıkan cinsel taciz istismar savları nedeniyle Andrew’in tüm askeri unvanları ve kraliyet himayeleri elinden alındı. Prens Andrew’in yıllar evvel cinsel istismar uyguladığına ait dava ABD’de devam ederken, Buckingham Sarayı tarafından verilen bilgilendirme argümanında, “Kraliçe’nin onayı ve muahedesiyle, York Dükü’nün askeri unvanları ve Kraliyet himayeleri Kraliçe’ye iade edildi. York Dükü rastgele bir kamu misyonu üstlenmemeye devam edecek ve davası özel bir vatandaş olarak sürecek” denildi.

İngiltere basınında yer alan ve bir kraliyet kaynağına dayandırılan haberlerde, Prens Andrew’in “Majesteleri” unvanının da düşürüldüğü ve tüm rollerinin Kraliyet ailesinin öteki üyelerine dağıtılacağı tabir edilerek, Prens Andrew’in durumunun Kraliyet ailesi ortasında geniş çapta tartışıldı aktarıldı.

Daha evvel Virginia Roberts olarak bilinen Virginia Giuffre isimli kişi Prens Andrew’in gençken kendisine “cinsel hücum ve tacizde bulunduğunu” argüman etmişti. Giuffre, kendisi 17 yaşındayken Prens Andrew’in kendisine hücumda bulunduğunu belirtmiş, Andrew savları yalanlamıştı.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

aydın sarı otobüs saatleri aydın izmir denizli tren saatleri