Ateş savaşçıları bu defa buz gibi suda can kurtarmak için seferber oldu

Aydın’ın Söke ilçesinde tarlada otlarken sulama kanalına düşen bir inek için Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye takımları seferber oldu …

11.02.2022
Ateş savaşçıları bu defa buz gibi suda can kurtarmak için seferber oldu

Aydın’ın Söke ilçesinde tarlada otlarken sulama kanalına düşen bir inek için Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye takımları seferber oldu.

AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın‘ın Söke ilçesinde tarlada otlarken sulama kanalına düşen bir inek için Aydın Büyükşehir Belediyesi‘ne bağlı itfaiye grupları seferber oldu. Kış ortasında içi su dolu kanala inen ateş savaşçıları bu kez buz üzere havada can kurtardı.

Olay Yeri̇nden Aktarılan Bi̇lgi̇lere nazaran, bölgede çiftçilik yapan vatandaşlardan Hikmet Çaylak, otlaması için toprağa saldığı ineklerden birinin eksik olduğunu görünce konuta dönmeyen ineğini aramaya çıktı. İneği bölgeden geçen sulama kanalı içerisinde sıkışmış kalmış vaziyette bulan çiftçi Çaylak, kendi başına ineği kurtaramayınca 112 Acil Servis’i arayıp itfaiye takımlarından yardım istedi. 112 tarafından Aydın Büyükşehir Belediyesi Söke İtfaiyesinde hazır bekleyen gruplar bölgeye sevke edildi. Yaklaşık 500 kilogram yükündeki ineği sıkışmış kaldığı kanaldan kurtarmak için uzun uğraş veren gruplar, ineği sağ salim kanaldan çıkararak sahibine teslim etti.

Etraf sakinleri ve ineğin sahibi Hikmet Çaylak, fedakar çalışmaları ile hava kararmadan ineği sıkışmış kaldığı içi su dolu kanaldan kurtaran itfaiye gruplarına teşekkür etti. – AYDIN

aydın haberleri – 3. Sayfa

Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye, Aydın, İnek, 3. Sayfa, Haberler

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.