ASKON 12. Olağan Genel Kurulu

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Lideri Orhan Aydın, “Üç ülkede başlattığımız ihracat üsleri projemizi yeni devirde 20 ülkenin …

31.12.2021
ASKON 12. Olağan Genel Kurulu

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Lideri Orhan Aydın, “Üç ülkede başlattığımız ihracat üsleri projemizi yeni devirde 20 ülkenin üzerine çıkararak geliştirecek, bu vesileyle üyelerimizin ve ülkemizin hizmetine sunacağız.” dedi.

AYDIN (kent aydın haberleri) – Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Lideri Orhan Aydın, “Üç ülkede başlattığımız ihracat üsleri projemizi yeni devirde 20 ülkenin üzerine çıkararak geliştirecek, bu vesileyle üyelerimizin ve ülkemizin hizmetine sunacağız.” dedi.

ASKON’un 12. Olağan Genel Heyeti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın iştirakiyle Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirildi.

Genel heyetin açılışında konuşan Aydın, “adil paylaşım”, “birlikte kazanalım” dedikçe, mazlumun yanında epey, kalkındıkça, büyüdükçe, güçlendikçe hücumların devam edeceğini söyledi.

Aydın, “Saldıracaklar, lakin malum çevreler ve onların yavruları asla bizlere pranga vuramayacak, asla başarılı olamayacaklar.” diye konuştu.

Türkiye‘nin, 2023 ve 2071 vizyonu doğrultusunda yerli ve ulusal ekonomik kalkınma ile dünyanın kıymetli ölçüde 10 iktisadından biri olma maksadı yolunda emin adımlarla ilerlediğini, salgın sürecini fırsata çevirdiğini lisana getiren Aydın, küresel ölçekte iktisatların daraldığı bu devirde dünyanın üretim, ihracat ve cazibe merkezi haline geldiğini vurguladı.

“Topyekun bağımsız iktisadın meşalesi artık yakılmıştır”

Orhan Aydın, TCMB ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın kararlı duruşu sayesinde “kapitalist sistemin efendileri” rahatsız edilse de yenidönemli ölçüde ve güçlü Türkiye olma yolunda büyük uzaklıkların kat edilmesinin sağlandığını belirterek, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Bizler de ASKON olarak bilhassa iktisat alanında yaşanan son olumlu gelişmelerden sonra indirim seferberliğini birinci başlatan kurum olduk. Tüm teşkilatımızla birlikte hızla dövizden kaynaklı fiyat düşüşlerini sağlamaları açısından kararlı bir tavır sergiledik, sergilemeye de devam ediyoruz. Artık sanayicimiz de tüccarımız da milletimiz de finansal manipülatif hareketlere prim vermemekte, bu oyunlara gelmemektedir. Yani diyoruz ki topyekun bağımsız iktisadın meşalesi artık yakılmıştır ve inandığımız faizsiz iktisat modeli için dün olduğu üzere yarın da çalışacağız, başaracağız. ASKON üyelerimizle birlikte faizsiz ticaretin birinci meşalesini de imece adabıyla yakmış olduk.”

“Türkiye’nin yarınları için çalışmaya devam edeceğiz”

ASKON Genel Lideri Aydın, Türkiye’nin 2002’den bu yana başta savunma sanayi ve güç olmak üzere birçok alanda stratejik planlarla büyük başarılara imza attığını söyledi.

Türkiye’nin yarınları için çalışmaya devam edeceklerini lisana getiren Aydın, şu açıklamalarda bulundu:

“Türkiye’nin en güçlü STK’larından biri olarak elimizden gelen tüm çabası sarf edeceğiz. Dün olduğu üzere yarın da uğraş etmeye, üretmeye ve geliştirmeye devam edeceğiz. Anadolu’nun, gelişmekte olan kentlerimizin kalkınmasını kendimize şiar edindik. Yeni devirde oluşturduğumuz bölgesel kalkınma, iş gücü planlama ve endüstride kümelenme komitelerimizle artık 81 vilayetimiz çalışır, üretir ve göç vermez hale gelmesinin hayalini kuruyoruz. Üç ülkede başlattığımız ihracat üsleri projemizi yeni periyotta 20 ülkenin üzerine çıkararak geliştirecek, bu vesileyle üyelerimizin ve ülkemizin hizmetine sunacağız.”

Toplantıda ASKON’un Anadolu’da fkent aydın haberleriliyet gösteren ve yüksek istihdam sağlayan üyelerinin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben bildirilerinin yer aldığı bir görüntü da gösterildi.

kent aydın haberleri / Uğur Aslanhan – İktisat Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.