Aralarında 20 yıllık kız kaçırma husumeti bulunan 2 aile ortalığı savaş alanına çevirdi: 8 kişi bıçaklandı

Hani ilçesi kırsal Anıl Mahallesi’nde 20 yıl evvel birebir mahallede oturan akraba iki aile ortasında ‘kız kaçırma’ sıkıntısıyla sorun yaşandı …

11.08.2022
Aralarında 20 yıllık kız kaçırma husumeti bulunan 2 aile ortalığı savaş alanına çevirdi: 8 kişi bıçaklandı

Hani ilçesi kırsal Anıl Mahallesi’nde 20 yıl evvel birebir mahallede oturan akraba iki aile ortasında ‘kız kaçırma’ sıkıntısıyla sorun yaşandı. Akraba ve husumetli iki aile bugün karşı karşıya gelmesi sonucu yaşanan kelamlı tartışma, bıçaklı arbedeye dönüştü.8 KİŞ…

Hani ilçesi kırsal Anıl Mahallesi’nde 20 yıl evvel tıpkı mahallede oturan akraba iki aile ortasında ‘kız kaçırma’ sorunuyla sorun yaşandı. Akraba ve husumetli iki aile bugün karşı karşıya gelmesi sonucu yaşanan kelamlı tartışma, bıçaklı hengameye dönüştü.

8 KİŞİ BIÇAKLANDI

Yakınlarının da hengameye dahil olmasıyla akraba her iki aileden de toplam 8 kişi bıçaklanarak yaralandı. İhbarla olay yerine çok sayıda jandarma ve sıhhat grupları sevk edildi. Yaralılar, olay yerinde yapılan birinci müdahalenin akabinde kent merkezine sevk edildi. Taraflardan 5 kişi Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 3 kişi ise Dicle Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

KÖYÜN GİRİŞ VE ÇIKIŞLARI KAPATILDI

Jandarma, olay yerinde çalışma yaparken ayrıyeten, köyün giriş ve çıkışları kapatıldı. Yaralıların sıhhat durumunun düzgün olduğu öğrenilirken, polis de hastane önünde güvenlik tedbiri aldı.

aydın haberleri / Burak Emek – Aktüel

ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.