Ankara Ceza Avukatı

27.05.2022
Ankara Ceza Avukatı

Ankara Ceza Avukatı olarak, tüm yargılama sırasında müvekkilinin yanında olmaktayız. Yargılamanın tüm aşamalarında yanınızda olduğumuz gibi aynı zamanda yargılama dışında da siz değerli müvekkillerimize sınırsız hukuki destek vermekteyiz. Ankara ceza avukatı olarak bu yaptığımız işte hedeflediğimiz tek amaç, müvekkillerimize de iyi bir izlenim bırakmak ve onların özgürlüğüne kavuşmasına bir katkı sağlamak. Sadece faillere değil aynı zamanda suçun mağduru olanlara da bu verdiğimiz hizmeti sağlamaktayız.

Ankara Ceza Avukatı Danışmanlık

Ankara ceza avukatı denildiği zaman bizi konumlandırdıkları noktanın da iyi bir nokta olması için elimizden geleni yapmaktayız. Ankara ceza avukatı hizmetinin ciddiyetinin farkında olarak hareket etmekte ve diğer ceza avukatı meslektaşlarımızdan farklı yollarla çalışmaktayız. Aynı zamanda 2019 yılından beri yürüttüğümüz online avukata sor faaliyeti ile de birçok kişi ve kuruluşa hukuki danışmanlık hizmeti sağlamaktayız.

Ankara Avukat Ceza Davası

En iyi ankara ceza davası avukatı kim? Ankara’da ceza davası danışmanlığı.

Ceza Davası Nasıl Açılır?

Ceza davası, kişilerin iradelerinden bağımsız olarak kamu düzeni gereği olarak açılmaktadır. Cumhuriyet savcısı, suç hakkında düzenlemiş olduğu iddianameyi mahkemeye sunduktan 15 gün içerisinde mahkeme hakimi tarafından iddianame kabul edilecek olursa ceza davası açılacaktır. 15 günlük iddianame incelemesi, iddianamede olması gereken hususların varlığına yönelik olmaktadır. Şartlar gerçekleşmediği takdirde mahkeme tarafından iddianame kabul edilmeyecektir. Bu durum ceza muhakemesi hukukunu ilgilendiren bir husustur.

Mahkeme, savcı tarafından hazırlanan ve sunulan iddianameyi kabul edecek olursa ceza davası açılacak, dosya esas numarası alacak ve duruşma günü verilecektir. Yeni açılan bir dosya için duruşma günü, mahkemenin iş yoğunluğuna bağlı olarak uzayıp kısalmaktadır. Ancak ortalama olarak ilk duruşmanın görülmesi, dava açıldıktan sonra 2 ayı bulmaktadır.

En  Iyi Ankara Ceza Avukatı

Ceza avukatları özellikle ceza davalarında etkili olmakta ve destek sağlamaktadır.

Ankara’da En İyi Ceza Avukatı Aramak

Ankara en iyi ceza avukatı tarafından temsil edilmek her vatandaşın isteği ve hakkıdır. İstenmeyen olaylar herkesin başına gelebilir. Bu gibi olaylar sonrası gündeme gelen cezai sorumluluk ise mümkün mertebe en iyi avukatlarla çözüme kavuşturulabilmektedir. Alanında uzman bir ceza avukatının takip edeceği ceza dosyası, yargılama süreci içerisinde herhangi bir hak kaybına uğramamaktadır.

Ankara Ağır Ceza Avukatı

Ankara ağır ceza avukatı, Türk Ceza Kanunu tarafından ağır ceza olarak nitelendirilen suçlarda uzmanlaşmış avukatlardır. Ağır ceza kavramı, TCK’da suça verilecek cezayla paralellik göstermektedir. Diğer bir anlatımla kişinin işlemiş olduğu suç, en az 10 yıl hapis cezasını gerektiriyorsa kişi Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanacaktır.

Kaynaklar

1- https://www.ankaracezaavukati.info/

2- https://tr.wikipedia.org/wiki/Avukat

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.