Altın ve Doları Olanlara Ters Köşe Hamlesi! Piyasa Uzmanı Selcoin FED’in Son Balyoz Kozunu Açıkladı

Piyasa Analisti Selçuk Ergin, piyasalarda yaşanan son durumu Youtube kanalında kıymetlendirdi. Bayram periyodunda piyasalarda yaşanacakları ve …

02.05.2022
Altın ve Doları Olanlara Ters Köşe Hamlesi! Piyasa Uzmanı Selcoin FED’in Son Balyoz Kozunu Açıkladı

Piyasa Analisti Selçuk Ergin, piyasalarda yaşanan son durumu Youtube kanalında kıymetlendirdi. Bayram periyodunda piyasalarda yaşanacakları ve Amerika Merkez Bankası’nın (FED) Mayıs ayında alacağı faiz kararını yatırımcı için pahalandıran Selcoin, değerli uy…

Piyasa Analisti Selçuk Ergin, piyasalarda yaşanan son durumu Youtube kanalında kıymetlendirdi. Bayram periyodunda piyasalarda yaşanacakları ve Amerika Merkez Bankası’nın (FED) Mayıs ayında alacağı faiz kararını yatırımcı için kıymetlendiren Selcoin, değerli ihtarlarda bulundu. Selcoin “Ters köşe yapacaklar” dedi ve tek tek açıkladı. İşte yatırımcıyı yakından ilgilendiren o açıklamalar.

YATIRIMCILAR DİKKAT! BAYRAMDA AYKIRI KÖŞE YAPACAKLAR

Son periyotlarda piyasalarda yaşanan ani iniş çıkışları kıymetlendiren Selcoin, küçük yatırımcının panik olduğu için panik satışlar yaptığının altını çizdi. Ramazan Bayramı devrinde dış güçlerin piyasaya müdahalesinin olacağını belirten Selcoin şunları kaydetti:

“Piyasalarda gevşeme tarafında gelen hareketlilikler küçük yatırımcının çok panik yaptığını görüyorum. Bu panik sırasında panik satışlar yapılıyor. Nakit hükümdardır giden bir süreci izleyeceğiz lakin şu an piyasalarda yükselişleri kar devirlerini göreceğimizi, görmeye devam edeceğimizi düşünüyorum. Bayram öncesi son iş günündeyiz bizde piyasalar kapalı olacak lakin dış güçlerin piyasaları açık olacak. Bayram içerisinde merkezi ABD kütüğü Londra göbek ismi dış güçler olan bir operasyon görebiliriz. 3-4 Mayıs’ta FED toplantıları başlıyor. Faiz kararı açıklanacak ve dünya buraya kilitlenecek. 50 baz faiz artışı yapıp piyasalarda yine bir filizlenmeyi yaparak herkes piyasalarda düşüş beklerken aksi köşe yapacaklarını bekliyorum. “

“DOLAR/TL KURUNDA ZIPLAMA HAREKETLERİ OLACAK”

Bayram periyodunda piyasaların nasıl olacağını anlatan Selcoin, Dolar/TL kurunda zıplama hareketlerinin olacağını vurguladı. “Fed’in balyozunu görebiliriz” diyen Selcoin “Dolar/TL olarak ise net görünen döviz satış yoluyla baskıların devam ettiği. Piyasalara baktığımızda aşağı gerçek atılan fitilleri bariz bir biçimde görüyoruz. Piyasalarda bir toparlanma eğilim var. Dolar/TL tarafında bayram periyodu içerisinde haftalık kapanışlar olacak. Trend kırışı olacak. Bayrama bu türlü girerlerse yurt dışında dolar açısında bir zıplama hareketi olacak. Kurda sert zıplama olabilir. Burada Fed balyozu görebiliriz. Fakat dolara müdahaleye karşın doların üst yanlışsız hareketini durduramıyoruz. Enflasyon yüzde 60’lara gidiyor. Bu süreçte öteki eserlerde pahalanma süreci yaşatacak.” diye konuştu.

“BANKALAR İŞİ YOKUŞA SÜREBİLİR”

Selcoin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Konseyi’nin (BDDK) bankalardan platformlar aracılığı ile gerçekleştirilen döviz süreçlerini şube, hazine ve taşınabilir bankacılığa taşıma istediğinin yatırımcı için riskler oluşturacağını belirtti. Selcoin, “Dövize dayalı mevduat altına dayalı mevduat mantıklı. Lakin ticareti yasaklama noktasında bir durum kelam gelimi edilen. Bankaya derim ki” Sen benim ticaretimi kısıtlıyorsan benim altınımı gümüşümü ver fiziki olarak teslim et. Bu türlü dersem banka önemli olarak zora girer. Hatta vermek istemez. İşi yokuşa sürebilir. Bu yüzden fiziki varlık tutmayı klasik mantık manasında bir de kripto para manasında makul görüyorum.” dedi.

“DOLARDA KRİTİK HAREKET OLACAK”

Dolar/TL riskli direnç alanına geldi. Çok değil 3 kuruş 4 kuruş dolarda riskli bölge fitilini ateşleyebilir. Daha evvel bu gölgede olan kur satış yolu ile baskılanmış. Şu anda majör direnç alanını zorlama alanına fiilen geldi. Bu bölgede ki hareketi çok kritik olacak.

“FED SON KOZUNU KULLANDI”

Selcoin altın ve dolar kurunda yaşanan hareketlilikleri de kıymetlendi. Altın ve dolarda yükselişlerin devam edeceğini tabir eden Selcoin, Fed’in elindeki son kozu kullandığını belirtti. Altının alım düzeyinin 900-912 TL düzeylerinde olduğunu söyleyen Selcoin şunları kaydetti:

“Altın 900 düzey yine görüldü. 3. kere tıpkı hareketi gördük. Alıcılar için 900 TL alım düzeyi idi. 912 liraya kadar makul bulurum. Bu eser üst taraflı trendini başlatacaktır. Hem dolar hem Fed elindeki kozları oynadı. Faiz artışlarında aman aman bir durum beklemiyorum. Gram altın gram gümüş yatırımcıları tıpkı fırsatı sunmayacaktır. Gümüş 11 düzeyleri makuldür. Gram altından daha negatif durumda. Altının ons düzeyinde de tekrardan majör düzeyini gördük. Gram altının görünen fitil hareketinden daha ağır. Takviye düzeyini zorladığını gördük “

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.