3600 ek göstergede son viraj! Milyonların gözü o toplantıda

3600 ek gösterge artışıyla ilgili düzenleme için geri sayım başladı. Memur ve memur emeklisinin gözü bu düzenlemede olacak. Son toplantının …

02.05.2022
3600 ek göstergede son viraj! Milyonların gözü o toplantıda

3600 ek gösterge artışıyla ilgili düzenleme için geri sayım başladı. Memur ve memur emeklisinin gözü bu düzenlemede olacak. Son toplantının akabinde düzenlemeye son biçimi verilecek.Meslek kanunu ile öğretmenlere verilen de yapılacak yeni düzenlemeyle poli…

3600 ek gösterge artışıyla ilgili düzenleme için geri sayım başladı. Memur ve memur emeklisinin gözü bu düzenlemede olacak. Son toplantının akabinde düzenlemeye son biçimi verilecek.

Meslek kanunu ile öğretmenlere verilen de yapılacak yeni düzenlemeyle polis, hemşire ve din vazifelileri de bu hakka sahip olacak. Öbür hangi kümelerin kapsama dahil edileceği önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak. Düzenleme ait bugüne kadar iki toplantı gerçekleştirildi.

SON TOPLANTI 10 MAYIS’TA

TRT Haber’in haberine nazaran, son toplantının ise 10 Mayıs’ta yapılması planlanıyor. Akabinde taslak teklif haline getirilerek Meclis’e sevk edilecek. Bu yasama periyodunda düzenlemenin yasalaşması bekleniyor.

Kamu çalışanları için ek göstergenin yükselmesi üç farklı ödeme tipini etkileyecek. 3600 ek gösterge alacak memurların mkent aydın haberlerişları, emekli aylıkları ile emekli olurken aldıkları ikramiyelerde artış olacak.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.