Altın çakıldı tarihi kaçış başladı! Çark eden İslam Memiş’ten ‘hemen satın uyarısı…Zarar büyük

GES’in açıklanmasından sonra gram altın 1000 liralardan düşürürken, dolar ise 17 liradan 16,80 düzeylerinde geriledi. Ekonomistler ve Piyasa …

11.06.2022
Altın çakıldı tarihi kaçış başladı! Çark eden İslam Memiş’ten ‘hemen satın uyarısı…Zarar büyük

GES’in açıklanmasından sonra gram altın 1000 liralardan düşürürken, dolar ise 17 liradan 16,80 düzeylerinde geriledi. Ekonomistler ve Piyasa Uzmanlarından ise sırayla ihtarlar gelmeye başladı. Kestirimleri ile bilinen Piyasa Uzmanı İslam Memiş, ise elinde …

GES’in açıklanmasından sonra gram altın 1000 liralardan düşürürken, dolar ise 17 liradan 16,80 düzeylerinde geriledi. Ekonomistler ve Piyasa Uzmanlarından ise sırayla ikazlar gelmeye başladı. Kestirimleri ile bilinen Piyasa Uzmanı İslam Memiş, ise elinde varlık olan yatırımcılara satın talimatında bulundu. İşte İslam Memiş’ten yatırımcıları yakından ilgilendiren değerlendirmeler.

NİSAN AYI HARİTASI İPTAL

Nisan ayında kendisini takip edenlere yol haritası çizen İslam Memiş, bu haritayı kısa periyodik rafa kaldırdı. Yatırımcılara elindeki varlıkları satma duyurusu yaptı. Ekim ayı için bir yol haritası vereceğini belirten Memiş, yatırımcılara “2 aylık tatile çıkıyoruz” dedi.

YENİ ATILIMLAR YOLDA

Memiş, paha kaybeden TL için yatırımcılarına seslenerek dövizlerini satın teklifinde bulundu. Ekim ayı için hazırlık yapacağını belirten Memiş, şunları kaydetti:

“Farklı atılımlar yapmamız gereken bir süreçteyiz. Nisan ayında sizi Temmuz ayına hazırladım. Döviz kurlarında üst istikametli ataklar göreceğiz dedim. Bu hafta da ise aşikâr düzeylerden döviz ve altın almanın riskli olduğunu söyledim. Beklemenin daha sağlıklı olduğunu söyledim. Beşerler haklı olarak parası bedel kaybetmesin diye döviz ya da altın alıyorlar. Kendilerini koruyorlar. Artık bugüne kadar olan süreç fiyatlar çökeceği ya da tepe yapacağı devirler sizi uyardım. Artık tkent aydın haberlerirruza geçiyor. Ekim ayına hazırlanıyoruz. Riskli fiyatlar üzerinden riske girmiyoruz. Varlıklarımızı satıyoruz. TL’ye geçiyoruz.”

“BUGÜN TÜRK LİRASINA GEÇME GÜNÜDÜR”

Nede satış talimatı verdiğini de açıklayan Memiş, şunları söyledi:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.