AK Parti, 2023 seçimleri için sahaya iniyor! “Gri alan”daki vatandaşlar yakın markaja alınacak

AK Parti, 2023 Haziran ayında yapılacak seçimler öncesi alana iniyor. Eylül sonuna kadar milletvekilleri, bakanlar ve teşkilatlar, haftanın en az …

22.07.2022
AK Parti, 2023 seçimleri için sahaya iniyor! “Gri alan”daki vatandaşlar yakın markaja alınacak

AK Parti, 2023 Haziran ayında yapılacak seçimler öncesi alana iniyor. Eylül sonuna kadar milletvekilleri, bakanlar ve teşkilatlar, haftanın en az dört günü alanda olup, ilçeleri ve köyleri dolaşacak. Bilhassa AK Parti’den uzaklaşma eğiliminde olan seçmenler yahut AK Parti’den kopmuş olmasına karşın, şimdi bir öteki partiye yönelmemiş olan ‘Gri alandaki’ seçmenler yakın markaja alınacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan programlarda elde edilen datalar ışığında yeni yol haritasını belirleyecek.

Ak Parti, 2023 seçimlerinin ön hazırlıkları kapsamında Anadolu cinsine hazırlanıyor. Parti idaresi, milletvekilleri ve teşkilatlardan ilçe ve köy bazlı çalışmalara tartı verecek biçimde Eylül ayı sonuna kadar alanda olmalarını istedi.

HAFTANIN EN AZ DÖRT GÜNÜ ALANA İNECEKLER

Ak Parti Teşkilat Başkanlığı tarafından planlanan saha çalışmaları önümüzdeki haftadan itibaren başlayacak. Teşkilat Başkanlığı, vilayet liderlerinden milletvekillerinin ve gereksinim olması hâlinde vakit zaman bakanların da katılacağı yaz programlarını hazırlamalarını istedi. Vilayet başkanlıklarının yapacakları programlar dâhilinde, AK Parti grupları eylül sonuna kadar haftanın en az dört günü alana inerek ilçeleri ve köyleri dolaşacak. Bilhassa AK Parti’den uzaklaşma eğiliminde olan seçmenler yahut AK Parti’den kopmuş olmasına karşın, şimdi bir diğer partiye yönelmemiş olan ‘Gri alandaki’ seçmenler yakın markaja alınacak.

RAPORLAR HAZIRLANACAK

Eylül sonunda tamamlanacak bu programlarda elde edilen datalar rapor hâline getirilerek, parti idaresine ve Cumhurbaşkanı’na sunulacak. Eylül ayı sonunda tamamlanacak programın akabinde bu defa güz devri çalışmaları başlatılacak. Bu çalışmalar ekim-kasım-aralık olmak üzere üç aylık bir süreyi kapsayacak. Milletvekilleri her ayın iki haftasında seçim bölgelerinde olmaya devam edecekler. Güz periyodundaki bu programlar Meclis çalışmalarını aksatmayacak formda hafta sonlarına denk gelecek formda planlanacak.

VATANDAŞLA POLEMİK YOK

Sahada yapılacak ziyaretler sırasında ‘Vatandaşla hiçbir formda polemiğe girilmemesi’, anlık tahlil gerektiren taleplerin bekletilmeden yerine getirilmesi ve AK Parti’nin 20 yıllık icrkent aydın haberleritının hatırlatılarak, bundan sonraki süreçte de tıpkı kararlılıkla sorunların yeniden AK Parti tarafından çözüleceğine vurgu yapılması istendi. AK Parti kurmayları yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi verirken “Yıl sonuna kadar AK Parti görünür bir formda alanda olacak. Bütün ilçelere ziyaretler tamamlanacak. 2023 seçimlerinin yol haritası bu toplantılarla belirlenecek. Vatandaştan gelen talepler, badireler anlık tahlil gerektiriyorsa telefon trafiği ile bu problemler çözülecek. Öteki talepler raporlanarak hükûmete ve partiye bildirilecek. Her kentin kendine mahsus kahırları, talepleri belirlenecek. Bu ziyaretler ve programlar 2023 seçimlerine yönelik hazırlıkların da başlatılması manasına geliyor. AK Parti’den uzaklaşma eğiliminde olan seçmeni yine AK Parti’ye çekmenin bununla bir arada ayrıyeten, yaşanan kahırların yeniden AK Parti tarafından çözüleceğine yönelik gerçekliği de vurgulayacağız. Her türlü tenkide açık olarak vatandaşı sonuna kadar dinleyeceğiz” değerlendirmesini yaptı.

AK PARTİ İSTANBUL’DA ALANA İNİYOR

Türkiye gazetesinin haberine nazaran AK Parti, İstanbul’da bakanlar, milletvekilleri, belediye liderleri ve parti yöneticilerinin de katılacağı “Yüz Yüze 100 Gün” programıyla bütün ilçelerde vatandaşlarla bir ortaya gelecek. AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe, yaz boyunca 100 gün aralıksız devam edecek aktifliklerin gün gün itinayla planlandığını söyledi. Gönüllere sefer etme kararı aldıklarını belirten Kabaktepe “2023’te AK Parti’mizin ve Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın da en hoş sonucu alması için İstanbul olarak en güzel dayanağı vereceğiz. Türkiye’nin yükselişine 2023’te de katkı sunabilmek, İstanbul’un hak ettiği pozisyon ve hizmetleri kazanabilmesi için de elimizden gelen çabası göstereceğiz.” diye konuştu. Program dâhilinde İstanbul’un dört bir yanında vatandaşların sorun ve tekliflerinin dinleneceğini lisana getiren Kabaktepe, AK Parti’nin 20 yıldır bunu bir gelenek hâline getirdiğini söyledi.

Ak Parti,Saha,Gün,İstanbul,Çalışmalar,Parti,Programlar,2023 ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.