ABD’de kilisede silahlı saldırı: 2 ölü, 1 yaralı

Burmingham kentindeki St. Stephens Episcopal Kilisesi’nde dün lokal skent aydın haberleritle 18.00 sıralarında düzenlenen silahlı akında 2 kişi …

18.06.2022
ABD’de kilisede silahlı saldırı: 2 ölü, 1 yaralı

Burmingham kentindeki St. Stephens Episcopal Kilisesi’nde dün lokal skent aydın haberleritle 18.00 sıralarında düzenlenen silahlı akında 2 kişi öldü, 1 kişi yaralandı. Polis, şüphelinin 71 yaşında, vakit zaman birebir kilisedeki ayinlere katılan bir erkek olduğu bilgisini …

Burmingham kentindeki St. Stephens Episcopal Kilisesi’nde dün mahallî skent aydın haberleritle 18.00 sıralarında düzenlenen silahlı hücumda 2 kişi öldü, 1 kişi yaralandı. Polis, şüphelinin 71 yaşında, vakit zaman tıpkı kilisedeki ayinlere katılan bir erkek olduğu bilgisini paylaştı. Kimliği açıklanmayan saldırganın, kilise üyelerinin katıldığı yemekte silahını çekerek etrafa ateş açtığı, 84 yaşında bir adamı ve 75 yaşında bir bayanı öldürdüğü belirtildi. 84 yaşındaki diğer bir bayanın yaralandığı iletildi.

Savcıların cinayetle suçlamak için hakkında evrak hazırladığı saldırganın, yemeğe katılanlardan biri tarafından daha fazla kişiyi vurması engellenerek polise teslim edildiği bildirildi.

Kilise yetkilileri, olayın akabinde düzenledikleri basın toplantısında, son vakitlerde ABD’de yaşanan öbür kitlesel silahlı hücumlara atıfta bulunarak ülkedeki silah yasasının “herkesi koruyacak şekilde” değiştirilmesi için dua etti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.