Rekabet Kurulu’ndan 4 teknoloji firmasına soruşturma

Rekabet Heyeti, teknoloji eserleri satış mağazaları Media Markt, Teknosa ve Vatan Bilgisayar ve Sunny hakkında soruşturma açılmasına karar verdi …

17.06.2022
Rekabet Kurulu’ndan 4 teknoloji firmasına soruşturma

Rekabet Heyeti, teknoloji eserleri satış mağazaları Media Markt, Teknosa ve Vatan Bilgisayar ve Sunny hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

Rekabet Şurası, Media Markt Turkey Ticaret Limited Şirketi, Teknosa İç ve Dış Tic. AŞ, Vatan Bilgisayar San. ve Tic. AŞ. ile Sunny Elektronik San. ve Tic. AŞ. hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

ÖN ARAŞTIRMA KARARA BAĞLANDI

Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yer alan duyuruya nazaran, kelam gelimi edilen firmaların Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’u ihlal ettiği tezi üzerine yürütülen ön araştırma karara bağlandı.

SORUŞTURMA AÇILMASI KARARLAŞTIRILDI

Ön araştırmada elde edilen bilgi, evrak ve yapılan tespitleri önemli ve kâfi bulan Heyet, Kanun’un ihlal edilip edilmediğinin tespitine yönelik Media Markt Turkey Ticaret Limited Şirketi, Teknosa İç ve Dış Tic. AŞ, Vatan Bilgisayar San. ve Tic. AŞ. ile Sunny Elektronik San. ve Tic. AŞ. hakkında soruşturma açılmasını kararlaştırdı.

kent aydın haberleri / İktisat

Karar ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Ekonomi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.