Biden’ın Suudi Arabistan ziyareti: Muhammed bin Selman ile görüşmeyecek

Hafta sonu tatilini geçirmek üzere Delaware’e giden Biden, uçağa binmeden evvel gazetecilerin sorularını yanıtladı.Biden, gelecek ayki Suudi …

18.06.2022
Biden’ın Suudi Arabistan ziyareti: Muhammed bin Selman ile görüşmeyecek

Hafta sonu tatilini geçirmek üzere Delaware’e giden Biden, uçağa binmeden evvel gazetecilerin sorularını yanıtladı.Biden, gelecek ayki Suudi Arabistan seyahatine ait bir gazetecinin “Suudi Arabistan’a gittiğinizde (Gazeteci Cemal) Kaşıkçı cinayetini nası…

Hafta sonu tatilini geçirmek üzere Delaware’e giden Biden, uçağa binmeden evvel gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Biden, gelecek ayki Suudi Arabistan seyahatine ait bir gazetecinin “Suudi Arabistan’a gittiğinizde (Gazeteci Cemal) Kaşıkçı cinayetini nasıl ele alacaksınız?” halindeki sorusuna, “Bugüne kadar nasıl ele aldıysam o denli. Muhammed bin Selman ile görüşmeyeceğim, oraya milletlerarası bir toplantı için gidiyorum. O (Muhammed Bin Selman) da bu toplantının bir modülü olacak” karşılığını verdi.

“UKRAYNA’YA GİTME VAKTİ DEĞİL”

Biden, Ukrayna’da kaçırıldığı argüman edilen 3 Amerikan vatandaşı hakkındaki bir soruya da, “Bu husus hakkında bilgilendirdim. Bu şahısların nerede olduğunu bilmiyorum lakin Amerikalılara tekrar hatırlatmak isterim ki şu an Ukrayna’ya gitmenin vakti değil” karşılığını verdi.

Beyaz Saray, Biden’ın 13-16 Temmuz’da İsrail ve Suudi Arabistan’ı ziyaret edeceği ve buradaki temasları kapsamında Muhammed bin Selman ile de görüşeceğini duyurmuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.