6’lı masanın ortaklarından Karamollaoğlu’ndan Abdullah Gül’ün adaylığına yeşil ışık

Politika Haberleri Partilerin seçim çalışmaları devam ederken 6’lı masadaki siyasi başkanların ortak aday olarak kimi gösterecekleri …

03.09.2022
6’lı masanın ortaklarından Karamollaoğlu’ndan Abdullah Gül’ün adaylığına yeşil ışık

Politika Haberleri

Partilerin seçim çalışmaları devam ederken 6’lı masadaki siyasi başkanların ortak aday olarak kimi gösterecekleri belirsizliğini koruyor. Adaylıkla ilgili birçok isim gündeme gelirken mevzuyla ilgili dikkat çeken bir çıkış da S kent aydın haberleri det Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu’ndan geldi.

“ADAYLIĞI KONUSU GÜNDEME GELEBİLİR”

TV5’de Mustafa Yılmaz’ın sunduğu Gündem Türkiye’ye konuk olan Karamollaoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün adaylığına sıcak aktığını tabir etti. Gül’ün 6’lı masanın adayı olabileceğini belirten Karamollaoğlu, “Bugün Abdullah Bey’in bu türlü bir intibah doğuracak adımlar atması, bence menfii değil müsbet bir şeydir, düşünülür. Abdullah Bey’in de bir deneyimi var. Bu husustaki tutumu da net. Geçen sefer ‘İttifak olursa aday olabilirim’ demişti. Adaylığı konusu da gündeme gelebilir, bunu garipsemem.” sözlerini kullandı.

“O DEVİR İTTİFAK SAĞLANAMADI”

Geçtiğimiz devirde Gül’ün aday olmasını kendisinin teklif ettiğine dikkat çeken Karamollaoğlu, “Geçen sefer Abdullah Bey’in adaylığını ben teklif etmiştim ve kabul görmüştü. Lakin o günkü kurallar altında evvelce cumhurbaşkanı adayı olduğunu ilan edenler olduğu için başta Meral Hanım olmak üzere, bir ittifak sağlanamadı. Sağlansaydı seçilir miydi seçilmez miydi başka bir konu” formunda konuştu.

AKŞENER, GÜL İSMİNE ARALI

Öte yandan DÜZGÜN Parti önderi Meral Akşener, 24 Haziran 2018 seçimlerinde Abdullah Gül’ün adaylığının gündeme gelmesine ait tartışmalarla ilgili “Sayın Gül benim arkadaşım, kendisi ile ilgili olumsuz bir niyete sahip değilim. Ancak o günün kurallarında Sayın Erdoğan’ın yıkılmaz armada olduğu periyotta atacağı adımların hesaplanması gerektiğine inandım. Bunun da gerçek olduğuna bugün dahi inanıyorum” demişti.

Aday,Gül,Abdullah,Gündem ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.