Kapadokya’da görsel şölene, 88 bin 244 kişi tanıklık etti

Kültür Sanat Haberleri Kapadokya’da görsel şölene, 88 bin 244 kişi tanıklık etti NEVŞEHİR – Sıcak Hava Balonu merkezlerinden olan Kapadokya …

03.09.2022
Kapadokya’da görsel şölene, 88 bin 244 kişi tanıklık etti

Kültür Sanat Haberleri

Kapadokya‘da görsel şölene, 88 bin 244 kişi tanıklık etti

NEVŞEHİR – Sıcak Hava Balonu merkezlerinden olan Kapadokya bölgesinde, geçen ay 88 bin 244 yerli ve yabancı turist Kapadokya’yı gökyüzünden izleyerek görsel şölene tanıklık etti.

Doğal oluşumu ile farklı kültürel tarihi ve birçok medeniyete mesken sahipliği yapmış pozisyonda olan Kapadokya, Türkiye’nin en özel bölgelerinin başında yer alıyor. UNESCO tarafından 1985 yılanda Dünya Kültür Mirası ilan edilen Kapadokya’nın simgelerinden birisi haline gelen sıcak hava balonları, dünyanın her köşesinden konukları bölgeye çekmeye devam ediyor.

Gün doğmadan peri bacalarını, gizli vadileri ve değişik kaya yapılarını pembe bulutların ortasında izlemek ve güneşin gözlerini açışını görmek isteyenler yeniden Kapadokya’da ki Sıcak Hava Balonlarına akın etti.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Kapadokya Slot Merkezi’nden edinilen bilgilere nazaran, Ağustos ayında sıcak hava balonları 29 günde 4 bin 241 uçuş gerçekleştirildi. Sabahın erken s kent aydın haberleri tlerinde yapılan uçuşlarda toplam 88 bin 244 kişi Kapadokya bölgesini kuş bakışı izledi. Her geçen gün sıcak hava balon çeşitlerine ilgi artarken, yalnızca yılın birinci 8 ayında 19 bin 976 uçuş gerçekleştirildi. Bu uçuşlarda toplam 416 bin 103 yerli ve yabancı turist Kapadokya’yı gökyüzünden izledi.

Kaynak: aydın haberleri / Asım Çapacı – Kültür Sanat

Kapadokya ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Kültür Sanat sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.