4 kıta Türkevi’nde buluştu

Türkiye, Japonya, Güney Afrika ve Jamaika’nın kültür, sanat ve mutfakları, New York’taki Türkevi’nde düzenlenen aktiflikte bir ortaya geldi …

17.12.2021
4 kıta Türkevi’nde buluştu

Türkiye, Japonya, Güney Afrika ve Jamaika’nın kültür, sanat ve mutfakları, New York’taki Türkevi’nde düzenlenen aktiflikte bir ortaya geldi.Türkevi, Türkiye’nin New York Başkonsolosluğunun, Japonya, Güney Afrika ve Jamaika başkonsolosluklarıyla ortaklaşa d…

Türkiye, Japonya, Güney Afrika ve Jamaika’nın kültür, sanat ve mutfakları, New York’taki Türkevi’nde düzenlenen aktiflikte bir ortaya geldi.

Türkevi, Türkiye’nin New York Başkonsolosluğunun, Japonya, Güney Afrika ve Jamaika başkonsolosluklarıyla ortaklaşa düzenlediği, Amerikan Göçmen Derneği ile Japon Toplumu’nun da iştirakiyle birinci çok uluslu aktifliğe mesken sahipliği yaptı.

4 kıtanın Türkevi’nde buluştuğu aktiflikte ülkelerin müzikleri ve mutfaklarıyla iştirakçilere müzik şöleni ve lezzetli tatlar sunuldu.

Türkiye’nin New York Başkonsolosu Reyhan Özgür, aktiflikte yaptığı konuşmada, ”Dört farklı kıtada yer alan ülkelerimiz, kültürel alışverişte bulunmak ve göçmenlerin ABD’ye olumlu katkılarını kutlamak için bugün burada bir ortaya geldi.” dedi.

Göçmenlerin yaşadıkları toplumlara katkılarına değinen ve bunun en çarpıcı örneğinin göçmenler ülkesi ABD olduğunu belirten Özgür, ”Her alanda bulundukları ülkeleri güçlendiren göçmen mucitlerden emekçilere, girişimcilere ve toplum önderlerine kendi toplumlarımızla gurur duymalıyız.” diye konuştu.

Japonya, Güney Afrika ve Jamaika bayrakları Türkiye’de yapılıp getirildi

Jamaika’nın New York Başkonsolosu Alsion Wilson, aktiflikle kullanılmak üzere Japonya, Güney Afrika ve Jamaika bayraklarının Türkiye’de yapılıp Türkevi’ne getirildiğini söyleyerek, Başkonsolos Reyhan Özgür’e teşekkür etti.

Türkevi’ndeki aktifliğe katılan Jamaikalı ünlü müzikçi Spice, Bakonsolos Özgür’e imzalı poster takdim etti.

New York Vali Yardımcısı Brian Benjamin’in de katıldığı aktiflikte diplomatik etraftan, Türk, Japon, Güney Afrika ve Jamaika toplumundan çok sayıda davetli yer aldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.