25 il için ‘sarı’ alarm! Sağanak ve kar tüm yurdu esir alacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran yurdun tamamında yağışlı hava tesirli olacak. Erzincan, Gümüşhane …

24.11.2021
25 il için ‘sarı’ alarm! Sağanak ve kar tüm yurdu esir alacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran yurdun tamamında yağışlı hava tesirli olacak. Erzincan, Gümüşhane, Bayburt ve Erzurum`un yüksek kısımlarında kar yağışı bekleniyor.Yozgat, Kayseri ve Sivas etraflarında kuvvetli sağa…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran yurdun tamamında yağışlı hava tesirli olacak. Erzincan, Gümüşhane, Bayburt ve Erzurum`un yüksek kesitlerinde kar yağışı bekleniyor.

Yozgat, Kayseri ve Sivas etraflarında kuvvetli sağanak, akşam saatlerinden itibaren yüksek kısımları başta olmak üzere Kayseri’nin kuzeyi, Yozgat’ın doğusu ve Sivas’da yer yer kuvvetli karla karışık yağmur ve kar biçiminde olacak.

Adana`nın güneyi ile Osmaniye`de sağanak ve gök gürültülü sağanak, Muğla etraflarında yer yer çok kuvvetli (51-80 kg/m2) yağış tesirli olacak.

SARI VE TURUNCU İHTAR

Adana, Artvin, Aydın, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Manisa, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Yozgat, Bayburt, Yalova, Osmaniye için sarı, Muğla için turuncu ihtar verildi.

Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Giresun ve Trabzon etraflarında kuvvetli, Rize ve Artvin`in kuzey bölümlerinde yer yer çok kuvvetli sağanak beklendiği vurgulandı.

GECE SAATLERİNDE TESİRİNİ KAYBEDECEK

Açıklamada, ulaşımda aksamalar, su baskını, heyelan ve yüksek kesitlerde buzlanma üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması istendi. Kuvvetli yağışın, gece saatlerinde tesirini kaybetmesi bekleniyor.

Yozgat, Kayseri ve Sivas etraflarında kuvvetli sağanak, akşam saatlerinden itibaren yerini kar yağışına bırakacak.

Yağmurla başlayacak yağışın vakitle yüksek bölümler başta olmak üzere Erzincan, Gümüşhane ve Bayburt etrafları ile akşam saatlerinden itibaren Erzurum`da yer yer kuvvetli olmak üzere kar yağışı biçiminde tesirli olması bekleniyor.

HARİTALARLA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU İDDİALARI

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.