Hem Türkiye Şampiyonluk Ligi (TCL) Hem de LEC’de Oynamış 9 League of Legends Oyuncusu

League of Legends Esporunda Türkiye Şampiyonluk Ligi, büyük bölgeler dışında en başarılı bölgelerden bir tanesi olarak görünüyor. Bilhassa son …

24.11.2021
Hem Türkiye Şampiyonluk Ligi (TCL) Hem de LEC’de Oynamış 9 League of Legends Oyuncusu

League of Legends Esporunda Türkiye Şampiyonluk Ligi, büyük bölgeler dışında en başarılı bölgelerden bir tanesi olarak görünüyor. Bilhassa son yıllarda hem Türk hem de yabancı oyuncular Avrupa’ya ve Amerika’ya transfer oldu. Sizler için bugün hem Avrupa …

League of Legends Esporunda Türkiye Şampiyonluk Ligi, büyük bölgeler dışında en başarılı bölgelerden bir tanesi olarak görünüyor. Bilhassa son yıllarda hem Türk hem de yabancı oyuncular Avrupa’ya ve Amerika’ya transfer oldu. Sizler için bugün hem Avrupa LEC (eski ismiyle EU LCS) hem de ligimizde oynamış 13 League of Legends oyuncusunu listeledik.

Caps

Hem Türkiye Şampiyonluk Ligi (Tcl) Hem De Lec'De Oynamış 9 League Of Legends Oyuncusu 1

Kendisinden yarım kalan bir öykü olarak bahsetsek hiç de yanlış yapmış olmayız. Danimarka’lı orta koridor oyuncusu Caps, ligimizde yalnızca 1 mevsim oynamış olsa da o mevsimde yaptıklarıyla birlikte hem bizi hem de Avrupa gruplarını tesiri altına almayı başardı. 2016 Yaz Mevsiminde Dark Passage forması giyen Caps o devir Türkiye Büyük Finalini kazanmasına karşın biraz sonra bahsedeceğimiz ekip arkadaşı Xerxe ile birlikte IWCQ 2016’da Dark Passage takımında yer alamadı ve sonrasında EU LCS ekiplerinden Fnatic’e transfer oldu.

Xerxe

Hem Türkiye Şampiyonluk Ligi (Tcl) Hem De Lec'De Oynamış 9 League Of Legends Oyuncusu 2

Bir yarım kalan kıssa olarak da Xerxe’den bahsedebiliriz. Ekip arkadaşı Caps kadar harika bir tesir bırakmamış olsa da oynadığı oyun ile ligimizde tesir bırakmayı başaran Xerxe, Caps ile tıpkı yazgısı paylaştı. IWCQ’ya katılamayan Xerxe o devir EU LCS’de gayret eden Unicorns of Love takımına dahil oldu.

Bwipo

Hem Türkiye Şampiyonluk Ligi (Tcl) Hem De Lec'De Oynamış 9 League Of Legends Oyuncusu 3

2017 yılında ülkemizde Dark Passage forması giyen Bwipo, Türkiye’nin akabinde kısa süren bir Rusya serüvenin akabinde en şöhretli LEC kadrolarından birisi olan Fnatic’in yolunu tuttu.

Kirei

Hem Türkiye Şampiyonluk Ligi (Tcl) Hem De Lec'De Oynamış 9 League Of Legends Oyuncusu 4

Ülkemizde 2016 yılında Dark Passage forması giyen Kirei, iki yıllık bir ortanın akabinde 2018 yılını da Türkiye’de geçirdi. Sırasıyla evvel Dark Passage sonra da 1907 Fenerbahçe forması giyen Kirei, Türkiye’den ayrılmasının akabinde Misfits Gaming’e transfer oldu.

Broken Blade

Hem Türkiye Şampiyonluk Ligi (Tcl) Hem De Lec'De Oynamış 9 League Of Legends Oyuncusu 5

Türk yıldız üst koridor Broken Blade ülkemizde Galatasaray, Dark Passage, Galakticos, Royal Bandits (Youth) formaları giydikten sonra Kuzey Amerika ekiplerinden TSM’e transfer oldu. TSM’de geçirdiği 2 yılın akabinde Avrupa’nın değerli spor kulüplerinden Schalke 04’ün Espor grubuna transfer oldu.

Humanoid

Hem Türkiye Şampiyonluk Ligi (Tcl) Hem De Lec'De Oynamış 9 League Of Legends Oyuncusu 6

2018 yılında Dark Passage forması giyen Humanoid, Türkiye’deki göz dolduran oyunu ile birlikte LEC kadrolarının dikkatini çekti. Sonrasında Splyce’ye transfer olan Humanoid, Splyce’nin isminin değişmesiyle birlikte MAD Lions ile LEC şampiyonu olmayı başardı.

Armut

Hem Türkiye Şampiyonluk Ligi (Tcl) Hem De Lec'De Oynamış 9 League Of Legends Oyuncusu 7

Uzunca bir mühlet ülkemizde forma giydikten sonra Royal Youth ve SuperMassive formalarıyla TBF şampiyonluğu yaşamayı başaran Armut, hem TCL’de hem de Worlds’de gösterdiği performans ile LEC ekiplerinden MAD Lions’a transfer oldu. MAD Lions formasıyla çıktığı 2 mevsimde de şampiyonluk yaşayan Armut şu anda LEC’nin en pahalı üst koridor oyuncularından bir tanesi pozisyonunda.

Blue

Hem Türkiye Şampiyonluk Ligi (Tcl) Hem De Lec'De Oynamış 9 League Of Legends Oyuncusu 8

Ülkemizde birkaç yıldır süren Akademi sisteminin değerli ölçüde gelişim gösteren üyelerinden bir tanesi olan Blue, 1907 Fenerbahçe Akademi ve 1907 Fenerbahçe forması giydikten sonra LEC grubu SK Gaming’e transfer oldu.

Abbedagge

Hem Türkiye Şampiyonluk Ligi (Tcl) Hem De Lec'De Oynamış 9 League Of Legends Oyuncusu 9

Ligimizde Galatasaray Esports ve Royal Bandits formaları giyen Abbedagge, Royal Bandits formasıyla birlikte ligimizde şampiyon olmayı da başarmıştı. Royal Bandits’den Schalke 04’e transfer olan Abbedagge şu an ise Closer ile birlikte LCS ekiplerinden 100 Thieves’in formasını giyiyor.

Kaynak: Onedio

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.