Zelenskiy: 934 yerleşim birimi kurtarıldı

Zelenskiy, yayınladığı görüntü bildirisinde, Ukrayna’yı ziyaret eden Avrupa Birliği (AB) Kurulu Lideri Charles Michel ile kapsamlı ve verimli …

21.04.2022
Zelenskiy: 934 yerleşim birimi kurtarıldı

Zelenskiy, yayınladığı görüntü bildirisinde, Ukrayna’yı ziyaret eden Avrupa Birliği (AB) Kurulu Lideri Charles Michel ile kapsamlı ve verimli görüşme gerçekleştirdiğini belirtti.Michel ile Ukrayna’ya sağlanacak yardımları, ülkenin AB’ye üyelik sürecini müzak…

Zelenskiy, yayınladığı görüntü bildirisinde, Ukrayna‘yı ziyaret eden Avrupa Birliği (AB) Kurulu Lideri Charles Michel ile kapsamlı ve verimli görüşme gerçekleştirdiğini belirtti.

Michel ile Ukrayna’ya sağlanacak yardımları, ülkenin AB’ye üyelik sürecini müzakere ettiklerini tabir eden Zelenskiy, savaş sonrasında Ukrayna’nın tekrar inşası için atılacak adımları da ele aldıklarını kaydetti.

Ukrayna ordusunun kurtardığı bölgelerde hayatın olağana dönmeyi sürdüğünü bildiren Zelenskiy, “934 yerleşim ünitesi kurtarıldı. Bunlardan 435’inde polis, 431’de lokal idareler çalışmalarına başladı. İnsanların tıbbi ve eğitim hizmetlerine, toplumsal muhafaza kuruluşlarına erişimini kademeli olarak geri getiriyoruz. Karayolu irtibatını, elektrik, gaz ve su tedarikini eski haline getiriyoruz.” bilgisini verdi.

Zelenskiy, kurtarılan bölgelerde Rus ordusunun döşediği mayınlar ve patlamamış mühimmatın büyük tehlike oluşturduğunu, bunları etkisiz hale getirmenin çok vakit ve gayret gerektirdiğini kaydetti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.