ABD’den Rus kripto para madenciliği şirketine yaptırım

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik atakları devam ederken, ABD, Rusya’ya yönelik yeni yaptırımları duyurdu. ABD Hazine Bakanlığı tarafından verilen …

21.04.2022
ABD’den Rus kripto para madenciliği şirketine yaptırım

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik atakları devam ederken, ABD, Rusya’ya yönelik yeni yaptırımları duyurdu. ABD Hazine Bakanlığı tarafından verilen bilgilendirme argümanında, Rusya merkezli kripto para madenciliği şirketi BitRiver, Rus ticari bankası Transkapitalbank ve Ru…

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik akınları devam ederken, ABD, Rusya’ya yönelik yeni yaptırımları duyurdu. ABD Hazine Bakanlığı tarafından verilen bilgilendirme argümanında, Rusya merkezli kripto para madenciliği şirketi BitRiver, Rus ticari bankası Transkapitalbank ve Rus oligark Konstantin Malofeyev tarafından yönetilen ve 40’tan fazla kişi ve kuruluştan oluşan global bir ağa yaptırım listesine alındığı duyuruldu.
Bakanlık, Transkapitalbank’ın Rus hükümetine memleketler arası yaptırımlardan kaçınmak için seçenekler önerdiğini ve bu nedenle yaptırım listesine alındığını aktardı.

Rusya’nın kripto para madenciliği sanayisinde fkent aydın haberleriliyet gösteren ve dünyanın üçüncü büyük şirketi olduğu bildirilen BitRiver ile Rusya merkezli 10 yan kuruluşunun yaptırımlarla amaç alındığını söz eden Bakanlık, ABD’nin Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in yaptırımların tesirini azaltmak yahut kaçmak için hiçbir varlığı kullanmamasını sağlamaya kararlı olduğu vurguladı.

Hazine Bakanlığı’nın Terör ve Mali İstihbarattan Sorumlu Müsteşarı Brian Nelson, “Hazine, Putin’in acımasız savaşını desteklemeye yardımcı oldukları için Rusya’ya karşı ABD yaptırımlarından kaçan, kaçınmaya teşebbüs eden yahut yardım edenleri hedefleyebilir ve hedefleyecektir. ABD’nin milletlerarası ortaklarıyla yakın uyum içinde uyguladığı yaptırımlar, Kremlin’in gücünü düşürmek ve işgalini finanse etme yeteneğini bozmak için çalışacak” dedi.

ABD DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINDAN 635 RUS VATANDAŞINA VİZE KISITLAMASI GETİRDİ

Hazine Bakanlığı ayrıyeten, ABD Dışişleri Bakanlığının Rusya’da ve yurtdışındaki muhalefeti bastırmaya dahil olan, Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü tehdit eden fkent aydın haberleriliyetlerde bulunan ve Ukrayna’nın Donbass bölgesindeki Rusya denetimindeki bölgelerde hapishaneler ve resmi olmayan gözaltı tesislerinde insan hakları ihlallerine karışan 635 Rus vatandaşına vize kısıtlaması getireceğini aktardı.

Hazine Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığının 3 Rus yetkiliye “ağır insan hakları ihlallerine karıştıkları için” ve Belarus’ta demokrasiyi baltalamaktan sorumlu 17 şahsa de vize kısıtlaması uygulayacağını tabir etti.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

aydın sarı otobüs saatleri aydın izmir denizli tren saatleri