Zelenski’den müzakereler için “adil şartlar” uyarısı: Ukrayna halkı bunu kesinlikle kabul etmeyecek

Ukrayna Devlet Lideri Zelenski, Rusya ile yapılacak müzakerelerde ülkesinin egemenliğinin garanti edilmesi ve toprak bütünlüğünün temin edilmesi …

26.03.2022
Zelenski’den müzakereler için “adil şartlar” uyarısı: Ukrayna halkı bunu kesinlikle kabul etmeyecek

Ukrayna Devlet Lideri Zelenski, Rusya ile yapılacak müzakerelerde ülkesinin egemenliğinin garanti edilmesi ve toprak bütünlüğünün temin edilmesi gerektiğini kaydederek, “Yani kurallar adil olmalı. Aksi takdirde, Ukrayna halkı bunu mutlaka kabul etmeyecek.” dedi.

Rusya- Ukrayna savaşı devam ederken Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenski, barış müzakereleriyle ilgili çok değerli açıklamalarda bulundu.

“SONUÇ İÇİN KONUŞULMALI”

Görüntü iletisinde, Rus ordusunu büyük kayıplara uğratan Ukrayna silahlı kuvvetlerinin Donbas, Harkiv ve Kiev’de düşman akınlarına karşı gayret etmeye devam ettiğini belirten Zelenski, “Savunucularımız Rusya‘nın akınlarını püskürterek, Rus idaresini, kolay ve mantıklı fikir olan, konuşmanın gerekli olduğuna yönlendiriyor. Vakit kaybetmek için değil, hemen manalı, dürüst ve sonuç için konuşulmalı.” tabirlerini kullandı.

“16 BİN RUS ASKERİ ÖLDÜ”

Vladimir Zelenski, Rusya ile görüşmenin “ciddi” olması gerektiğini lisana getirerek şunları söyledi:

“Daha şimdiden 16 bin Rus askeri öldü. Ne için? Bu kime ne veriyor? Konuşma önemli olmalı. Ukrayna’nın egemenliği garanti altına alınmalı, Ukrayna’nın toprak bütünlüğü sağlanmalı. Yani kurallar adil olmalı. Aksi takdirde, Ukrayna halkı bunu muhakkak kabul etmeyecek.”

kent aydın haberleri / Bahtiyar Abdülkerimov – Dünya

Rus,Ukrayna ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Spor sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.