Yeni PS5 sistem yazılım güncellemesi yayınlandı

Gamegar Haberleri PlayStation 5 beta iştirakçilerinden gelen dayanak ve geri bildirimler sayesinde bugün PS5 kullanıcılarına yeni bir sistem …

07.09.2022
Yeni PS5 sistem yazılım güncellemesi yayınlandı

Gamegar Haberleri

PlayStation 5 beta iştirakçilerinden gelen dayanak ve geri bildirimler sayesinde bugün PS5 kullanıcılarına yeni bir sistem yazılım güncellemesi yayınlandı.

Yayınlanan yeni PS5 sistem yazılım güncellemesi ile 1440p HDMI görüntü çıkışı ve oyun listeleri üzere çok talep edilen birkaç özelliğin bununla bir arada ayrıyeten bir küme üyesinden ekran paylaşımı isteme, yeni arkadaşların profillerini kolay kolay görüntüleme ve bir küme sohbetinden bir arkadaşınızın oyununa daha süratli katılmanıza yardımcı olacak yeni özellikler geldi.

SESLİ KOMUT İLE YOUTUBE’DA ARAMA YAPMA

PS5 kullanıcılarına gelen yeni yazılım güncellemesi ile YouTube’da sesli arama gerçekleştirilebilecek. Sesli komut aracılığıyla YouTube’da içerik araması, oyun sırasında da dahil olmak üzere rastgele bir sayfadayken “Hey PlayStation, find [Kelime] on YouTube” komutunda bulunarak YouTube’da sesli komut ile arama yapabilirsiniz.

YouTube sesli komut özelliği şu anda ABD ve Birleşik Krallık’ta kayıtlı hesapları olan PS5 oyuncuları için sadece İngilizce olarak sunulmaktadır.

PS APP DEĞİŞİKLİKLERİ

PS App kullanıcıları, iOS ve Android crehberaydin.comzlardaki PS App’ten direkt PS Remote Play oturumu başlatabilecek. PS5’inizin dinlenme modunda olduğundan emin olduktan sonra “PS Remote Play’i kullanarak oyna” simgesini seçtiğinizde PS Remote Play uygulaması oyunu otomatik olarak başlatır.

PS5 EKRAN PAYLAŞMA NASIL YAPILIR?

PS5’e gelen yeni güncelleme ile ekran paylaşma özelliği etkin oldu. PS App kullanıcıları PS5’te oynayan öteki bir küme üyesinden ekran paylaşmasını isteyebilecek ve akabinde arkadaşlarının oyununu uygulamadan izleyebilecek.

Ps5,Youtube,Oyun,Play,Komut,Sesli ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Spor sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

aydın sarı otobüs saatleri aydın izmir denizli tren saatleri