Kadirov’dan ilginç geri adım: Satanistlerle savaşacağım görevi bırakamam

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’e yakınlığıyla bilinen ve Ukrayna işgalinde değerli bir yere sahip olan Çeçen başkan Ramazan Kadirov, hafta …

07.09.2022
Kadirov’dan ilginç geri adım: Satanistlerle savaşacağım görevi bırakamam

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’e yakınlığıyla bilinen ve Ukrayna işgalinde değerli bir yere sahip olan Çeçen başkan Ramazan Kadirov, hafta sonu yaptığı açıklama ile “Uzun vakittir tıpkı yerde olduğumu fark ettim. Sanırım artık iktidarı bırakma vaktim g…

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’e yakınlığıyla bilinen ve Ukrayna işgalinde kıymetli bir yere sahip olan Çeçen önder Ramazan Kadirov, hafta sonu yaptığı açıklama ile “Uzun vakittir tıpkı yerde olduğumu fark ettim. Sanırım artık iktidarı bırakma vaktim geldi” demiş, vazifesinden ayrılacağının sinyallerini vermişti.

Kadirov’un bu kelamları başta Rusya olmak üzere milletlerarası basında şok tesiri yaratmıştı. Kadirov, bugün Telegram hesabından yaptığı açıklama ile bu kelamlarından geri adım attı. Kadirov, ‘Donbas’ta global Satanizmle savaşırken, misyonundan ayrılma lüksü olmadığını’ belirtirken, misyonunu bırakma konusunda fikrini değiştirdiğini açıkladı.

GÖREVDE KALMA REKORU KIRMAK İSTEDİĞİNİ AÇIKLADI

Telegram hesabından bir bildiri yayınlayan Kadirov “Ülkemizin Donbas’ta global satanizmle çaba ettiği bu kritik vakitte, ne bölgesel yetkililer ne de rastgele bir rütbedeki askeri işçi tatile çıkamaz” dedi. Kadirov, Rusya için sonuna kadar savaşmaya kararlı olduğunu ve mevcut vazifesinde daha uzun soluklu kalarak rekor kırmak istediğini söyledi.

Ayrıca, “Donetsk cephesinden harika haberlerin geldiğini” öne sürerken, yeni savaşçıların bölgeye gideceğini duyurdu.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinde 6’ncı ay geride kalırken, Kadirov, 3 Eylül’de yaptığı açıklamada, vazifesine “süresiz ve uzun” bir orta vermeyi planladığını söylemiş “Uzun vakittir birebir yerde olduğumu fark ettim. Sanırım artık iktidarı bırakma vaktim geldi” demişti.

İngiliz basını, Kadirov’un bu kararının akabinde Putin’in tesiri olabileceğini de öne sürdü. Kremlin’den ise mevzuyla ilgili rastgele bir açıklama gelmedi.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.