Yeni Nesil Oyun Konsollarının En İyisi Olarak Anılan PlayStation 5 İçin Oyun Severler İle Buluşmuş 13 Oyun

PlayStation 5’e ülkemizde ulaşmak malum döviz kurları nedeniyle ulaşılması biraz sıkıntı olsa da yeni jenerasyon ile en güzel grafiklerle …

07.12.2021
Yeni Nesil Oyun Konsollarının En İyisi Olarak Anılan PlayStation 5 İçin Oyun Severler İle Buluşmuş 13 Oyun

PlayStation 5’e ülkemizde ulaşmak malum döviz kurları nedeniyle ulaşılması biraz sıkıntı olsa da yeni jenerasyon ile en güzel grafiklerle oyunları oynayabilirsiniz. Yeni kuşağın en güçlü crehberaydin.comzı olarak kendisiyle oynama imkanına sahip olanlara büyük cümbüş fırsatı su…

PlayStation 5’e ülkemizde ulaşmak malum döviz kurları nedeniyle ulaşılması biraz sıkıntı olsa da yeni kuşak ile en âlâ grafiklerle oyunları oynayabilirsiniz. Yeni jenerasyonun en güçlü crehberaydin.comzı olarak kendisiyle oynama imkanına sahip olanlara büyük cümbüş fırsatı sunuyor. Liste metacritic verilerine nazaran yapılmıştır.

13. Crash Bandicoot 4: It’s About Time

Yeni Nesil Oyun Konsollarının En İyisi Olarak Anılan Playstation 5 İçin Oyun Severler İle Buluşmuş 13 Oyun 1

Yeni Crash Bandicoot 4: It’s About Time, PlayStation 5’in en sevilen oyunlarından bir tanesi oldu. Crash ve Coco, dört Kuantum Maskesini tekrar birleştirerek ve gerçekliğin kurallarını esneterek günü kurtarmak için tekrardan buradalar.

12. Tales of Arise

Yeni Nesil Oyun Konsollarının En İyisi Olarak Anılan Playstation 5 İçin Oyun Severler İle Buluşmuş 13 Oyun 2

Tales of Arise ile bahta meydan okuyun. Jenerasyonlar uzunluğu aktarılan öyküler, Dahna halkı için gerçeklik haline geldi. PlayStation 5 için çıkan Tales of Arise, kısa müddette en sevilen PlayStation 5 oyunlarından bir tanesi olmayı başardı.

11. Chicory: A Colorful Tale

Yeni Nesil Oyun Konsollarının En İyisi Olarak Anılan Playstation 5 İçin Oyun Severler İle Buluşmuş 13 Oyun 3

Rengarenk bir masal dünyasına adım atıp tatlı mı tatlı bir maceraya çıkmak isterseniz aradığınız oyun Chicory: A Colorful Tale ile ardınıza yaslanın ve karanlığa karşı renklerle gayret edin!

10. Guilty Gear -Strive-

Yeni geliştirmeleriyle birlikte PlayStation 5 için dövüşmeye hazırlanın. PlayStation 5’in en sevilen oyunlarından olmayı başaran Guilty Gear -Strive- yeni kuşağın birinci dövüş oyunlarından bir tanesi oldu.

9. The Nioh Collection

Yeni Nesil Oyun Konsollarının En İyisi Olarak Anılan Playstation 5 İçin Oyun Severler İle Buluşmuş 13 Oyun 4

Her iki Nioh oyununun da yeni jenerasyon için geliştirilmiş ve güncellenmiş haliyle PlayStation 5’te 4K çözünürlükle ve 120 fps ile Nioh serüvenine tekrardan başlayabilirsiniz.

8. Ghost of Tsushima: Director’s Cut

Yeni Nesil Oyun Konsollarının En İyisi Olarak Anılan Playstation 5 İçin Oyun Severler İle Buluşmuş 13 Oyun 5

2020 yılında çıkan Ghost of Tsushima’nın 2021 yılında PlayStation 5 için Ghost of Tsushima: Director’s Cut olarak yeni görünüm seti ve eşyalar için yenilendi.

7. Ratchet & Clank: Rift Apart

Yeni Nesil Oyun Konsollarının En İyisi Olarak Anılan Playstation 5 İçin Oyun Severler İle Buluşmuş 13 Oyun 6

Kıssa, ailesini merak eden karakterimiz Ratchet’a arkadaşı Clank’in arkadaşına kıyağı olan boyutlar ortası kapı açabilen bir silahın ortaya çıkardığı düzensizlik ile başlıyor.

6. Deathloop

Yeni Nesil Oyun Konsollarının En İyisi Olarak Anılan Playstation 5 İçin Oyun Severler İle Buluşmuş 13 Oyun 7

Deathloop hem farklı bir tecrübe sunarken, hem de oyunun farklı üretimler ile birçok ortak özelliği olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Deathloop oyun severlere farklı tecrübeler sunarken, her ödül merasiminde, yılın oyunu kategorisinde kesinlikle adaylığı bulunan Deathloop oyunlardan birisi oldu.

5. It Takes Two

It Takes Two, sürükleyici ve sıcak kıssası ile birlikte PlayStation 5 oyuncularını epeyce sevgiye doyurdu. It Takes Two, oyununda May ve Cody isimli çiftin öyküsüne eşlik ediyoruz.

4. Disco Elysium: The Final Cut

Yeni Nesil Oyun Konsollarının En İyisi Olarak Anılan Playstation 5 İçin Oyun Severler İle Buluşmuş 13 Oyun 8

Metacritic’den 97 üzere çok yüksek bir puan almayı başaran Disco Elysium: The Final Cut tıpkı vakitte PlayStation 5’in de en sevilen oyunlarından birisi olmayı başardı. Gelmiş geçmiş en yeterli RPG oyunları listelerinde de argüman sahibi olması mümkün görünüyor.

3. Final Fantasy VII Remake

Yeni Nesil Oyun Konsollarının En İyisi Olarak Anılan Playstation 5 İçin Oyun Severler İle Buluşmuş 13 Oyun 9

1997 yılında birinci kez çıkan Final Fantasy VII 23 yılın akabinde yenilenerek oyun severlere sunuldu. Tipini bile değiştirdikleri oyun, gelmiş geçmiş en uygun remakelerden birisi olarak anılmayı sonuna kadar hak ediyor.

2. Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2

Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2, kaykay ile inanılmaz hareketler yapmak isteyen oyun severleri kendi bünyesinde toplamayı başarıyor. Kaykay temalı oyunların en beğenilen oyunlarından birisi olan Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 bu temayı seven oyun severler için çok uygun bir oyun tecrübesi sunuyor.

1. Hades

Yeni Nesil Oyun Konsollarının En İyisi Olarak Anılan Playstation 5 İçin Oyun Severler İle Buluşmuş 13 Oyun 10

2020 yılının en güzel oyunlarından bir tanesi olmayı başaran Hades, ayrıyeten 2020 yılının en güzel bağımsız oyunu ödüllerinin de bir birçoklarını toplamayı başarmıştı. PlayStation 5 için de oyun severlerin en çok sevdiği oyun olmayı başardı.

Kaynak: Onedio

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.