Xavi’den Galatasaray maçı sonrası Kerem Aktürkoğlu itirafı: Özel önlem aldık

Barcelona Teknik Yöneticisi Xavi Hernandez, Galatasaray’ı 2-1 yendikleri maç sonrası açıklamalarda bulundu. Kerem’e özel tedbir aldıklarını …

18.03.2022
Xavi’den Galatasaray maçı sonrası Kerem Aktürkoğlu itirafı: Özel önlem aldık

Barcelona Teknik Yöneticisi Xavi Hernandez, Galatasaray’ı 2-1 yendikleri maç sonrası açıklamalarda bulundu. Kerem’e özel tedbir aldıklarını belirten İspanyol hoca, “Kerem Aktürkoğlu çok âlâ oyuncu. Birebirlerde çok tesirli. Özel yetenekleri var.” dedi.

Avrupa Ligi’nde Galatasaray’ı 2-1 yenerek saf dışı bırakan Barcelona’da teknik yönetici Xavi, maç sonrası açıklamalarda bulundu. Müsabakayı pahalandıran İspanyol hoca, Kerem Aktürkoğlu’na farklı bir parantez açtı.

Xavi’nin açıklamaları şöyle:

“PEDRİ HARİKA BİR GOL ATTI”

“Çok güzel savunma yaptılar ve bizim bu maçı kazanmamızın çok büyük bedeli var. Oyuncularımı tebrik ederim zira nasıl ve ne vakit atak yapacaklarını biliyorlar. Bu çalışma ve uğraşları için çok memnunuz. Pedri süper bir gol attı ve olağanüstüydü. Bundan da daha fazlasını yapabilir, daha 19 yaşında. Pique bana koşarken canının yandığını ve rahatsız olduğunu söyledi. Bu yüzden onu oyundan almak zorunda kaldım.

“MERKEZDE İYİYDİK”

Âlâ bir periyot geçiriyoruz. Uzun müddettir maç kaybetmedik fakat artık Bernabeu’ya gidiyoruz. Bunun ne kadar zorlayıcı olacağını biliyoruz fakat âlâ bir maç çıkarma niyetiyle oraya gideceğiz. Birinci maça nazaran ikinci maçta çok daha âlâ oynadık. Daha sabırlı ve kişilikli oynadığımızı söyleyebilirim. Her iki maçta da rakipten üstündük ve doğal olarak çeyrek finale biz çıktık. Bence yeterli oynuyorduk. Merkezde yeterliydik. Açık alanlar yaratmak gerekiyordu. Oyuna derinlik katmamız gerekiyordu. Birinci yarıda Galatasaray’dan daha yeterliydik zati. Oyuna derinlik katarak devam ettik.

“KEREM AKTÜRKOĞLU’NUN ÖZEL YETENEKLERİ VAR”

Kerem’e dikkat ettik. Galatasaray’ın en güzellerinden biriydi. Özel tedbirler aldık. Kerem Aktürkoğlu çok uygun oyuncu. Birebirlerde çok tesirli. Özel yetenekleri var. Atmosfere gelince, buraya çok geldim. Nasıl olacağını güzel biliyordum. Mesleğimde gördüğüm en yeterli ambiyanslardan biriydi. Buna nazaran hazırlandık. Geri düşmemize karşın uygun tepki verdik. Atmosfer harikaydı. Nasıl tepki vermemiz gerektiğini biliyorduk.”

Haberler.com – Spor

Galatasaray, Barcelona, Spor, Haberler

Maç ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Spor sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.