Van esnafı “Shopping Fest”e hazır

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Emin Bilmez, 15-29 Mart’ta kentte düzenlenecek “Shopping Fest” öncesi esnafı ziyaret etti …

13.03.2022
Van esnafı “Shopping Fest”e hazır

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Emin Bilmez, 15-29 Mart’ta kentte düzenlenecek “Shopping Fest” öncesi esnafı ziyaret etti.

VAN (kent aydın haberleri) – Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Emin Bilmez, 15-29 Mart’ta kentte düzenlenecek “Shopping Fest” öncesi esnafı ziyaret etti.

Kent iktisadını canlandırmak ve nevruz devrinde kente gelen İranlı turistleri ağırlamak gayesiyle her yıl düzenlenen alışveriş şenliği için Van esnafı hazırlıklarını tamamladı.

Protokol üyeleri ile Cumhuriyet Caddesi’nden Soydan Kavşağı’na yürüyen Vali Bilmez, esnafla görüştü, iş yerlerine indirim etiketi yapıştırdı.

Vali Bilmez, ziyaretlerinin akabinde gazetecilere yaptığı açıklama, alışveriş şenliğine esnafın hazır olup olmadığını yerinde görmek ve onları motive etmek için görüşmelerde bulunduklarını söyledi.

“Sınır kapısında da gerekli bütün tedbirleri aldık”

Bütün esnafın nevruz müddetince kentte bilhassa İran‘dan, komşu vilayet ve ülkelerden gelecek konukları ağırlamak için hazır olduklarını gördüklerini söz eden Bilmez, şunları kaydetti:

“Her bölgenin bir hassas dönemi var. Van’ın hassas süreci de nevruz süresincedir. Bu şenlik sayesinde inşallah hem esnafımızın yüzü gülecek hem de vilayetimize gelecek konuklar vilayetimizden daha bir şad ayrılacaklar. Pandemiden ötürü şenliğe geçen yıl orta verildi ve bu sene tekrar başlandı. Bütün bileşenlerimiz, bütün esnafımız, tüccarımız, kurumlarımız, belediyelerimiz daima elini taşın altına koydular. Esnafımız da dükkanlarını hazırlamışlar, indirimleriyle, temizlikleriyle, reyonlarını doldurmayla da alışverişe hazır olduklarını gördük. İnşallah bu şenlik mühletince çok hoş bir havayı yakalarız. Hudut kapısında da gerekli bütün tedbirleri aldık. İran yetkilileri ile görüştük daha geç skent aydın haberleritlere kadar kapı çalışacak. “

Kapıköy Hududu Kapısı’ndan günlük ortalama 5 bin kişinin giriş yapmasını beklediklerini anlatan Bilmez, “Tahran-Van uçak seferleri de olacak. Yalnızca İran’dan değil Irak, Ermenistan, Gürcistan, Azerbaycan ve komşu vilayetlerimizden de insanları Van’a alışverişe ve eğlenmeye davet ediyoruz.” dedi.

Ziyaretlerinde Vali Bilmez’e, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili İhsan Emre Aydın, Van Ticaret ve Sanayi Odası İdare Şurası Lideri Necdet Takva, Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Lideri İsa Berge, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Doğu Anadolu Bölge İdare Şurası Lideri Cevdet Özgökçe ve kurum amirleri de eşlik etti.

kent aydın haberleri / Yılmaz Kazandıoğlu – Aktüel

Emin Bilmez, Mart, İran, Van, Şimdiki, Haberler

Van,Esnafı,Kapı,İran,Festival,Bütün,Hazır ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.