Vali Aksoy, öğrenciler ile birlikte yaya önceliğine dikkat çekti

İçişleri Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda trafikte yaya önceliği şuurunun oluşturulması gayesiyle polis ve jandarma trafik takımları …

29.09.2022
Vali Aksoy, öğrenciler ile birlikte yaya önceliğine dikkat çekti

İçişleri Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda trafikte yaya önceliği şuurunun oluşturulması gayesiyle polis ve jandarma trafik takımları tarafından Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’un koordinesinde yaya önceliği farkındalık aktifliği düzenlendi.

İçişleri Bakanlığı‘nın talimatları doğrultusunda trafikte yaya önceliği şuurunun oluşturulması emeliyle polis ve jandarma trafik takımları tarafından Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’un koordinesinde yaya önceliği farkındalık aktifliği düzenlendi.

İçişleri Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda trafikte yaya önceliği şuurunun oluşturulması maksadıyla “Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Hürmet Duruşu” sloganıyla ülke genelinde farkındalık f kent aydın haberleri liyetleri yapılması için yıl uzunluğu devam eden bir kampanya uygulandı. 2018 yılı Ekim ayında yapılan mevzuat düzenlemesinden bugüne kadar geçen müddet içerisinde yürütülen kampanyaların bununla bir arada ayrıyeten bilgilendirme f kent aydın haberleri liyetleri ve kontroller sonucunda ülke genelinde yaya vefatlarında yüzde 30, Aydın vilayetinde ise yüzde 23 oranında azalma sağlandı.

Yaya önceliği ve yaya ölümlerinin önlenmesi konusuna elde edilen bu muvaffakiyetin devam ettirilmesi, yürütülen f kent aydın haberleri liyet ve destekleyici kampanyaların tesirini arttırmak, yaya ve okul geçitlerini öncesinde şoförlerin ve yayaların uyarılarak dikkatlerini üst seviyeye çıkartmak ve trafikte yaya önceliği şuurunun oluşturulması hedefiyle da Aliya İzzetbegoviç Birinciokulu önünde bulunan yaya geçidinde polis ve jandarma trafik grupları tarafından yaya önceliği farkındalık aktifliği düzenlendi.

Öğrencilerin de katıldığı aktiflikte öğrencilere trafik takımları tarafından, trafik kuralları hatırlatılarak yaya geçitlerinde yaya önceliğinden bahsedildi. Okul önündeki yaya geçitlerindeki yaya önceliği yürüyüşünün akabinde Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, öğrencilere çeşitli armağanlar vererek çocuklardan trafik kurallarına uyma kelamı aldı. Aktiflikte ayrıyeten vatandaşlara trafik ve yaya önceliği konusunda bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

Etkinliğin trafikte toplumsal hassaslığı arttırmak ismine gerçekleştirildiğini belirten Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, “Bugün İçişleri Bakanlığımızın talimatları gereği 81 vilayette ‘Hayata hürmet duruşu’ çerçevesi içerisinde öncelik yayanın anlayışıyla bir aktiflik gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz ile birlikte vilayet emniyet müdürümüz, vilayet jandarma kumandanımız, vilayet ulusal eğitim müdürümüz ve öbür iştirakçilerimiz ile birlikte farkındalık oluşturmak ismine bu aktifliği gerçekleştirdik. Temel hedefimiz, trafik kazalarının oluşmaması, öğrencilerimizin güvenliğinin en üst düzeyde sağlanması, yaya geçitlerinde şoförlerimizin yayalara öncelik vermesi, bu hususta hassaslığın en üst düzeye gelmesi amaçlanmaktadır. Temennimiz bu hassaslığın toplumun tüm bölümü tarafından benimsenmesi ve kabul görmesidir. Kazasız günler diliyoruz, ‘Hayata hürmet duruşu’na herkesi davet ediyoruz” dedi.

Yaya önceliği farkındalık aktifliğine Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Aydın Vilayet Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, Aydın Vilayet Jandarma Kumandanı Albay Ali Naci Aldemir, Aydın Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, Efeler İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Hakan Özcan, Aydın Sürücüler Odası Lideri Semih Özmeriç ve öteki protokol üyeleri ile öğrenciler katıldı. – AYDIN

Kaynak: aydın haberleri / Lokal

Trafik,Yaya,Aydın,Öğrenciler,Müdürü,Etkinliği,Farkındalık ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.