Ümit Özdağ’ın “Yarın sınıra ilk mayını döşeyeceğiz” çıkışına, Bakan Soylu’dan yanıt: Aklını kaybetmiş

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Yarın Suriye sonuna gidip birinci mayını döşeyeceğiz” diyen Zafer Partisi başkanı Ümit Özdağ’a karşılık verdi …

27.06.2022
Ümit Özdağ’ın “Yarın sınıra ilk mayını döşeyeceğiz” çıkışına, Bakan Soylu’dan yanıt: Aklını kaybetmiş

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Yarın Suriye sonuna gidip birinci mayını döşeyeceğiz” diyen Zafer Partisi başkanı Ümit Özdağ’a karşılık verdi. Özdağ’ı milletlerarası istihbarat örgütlerinin maşası olarak nitelendiren Soylu, “Meczup desen meczup, aklını kaybetmiş desen aklını kaybetmiş. Ne yapmaya çalışıyorsun? Neymiş, gidecekmiş hududa mayın döşeyecekmiş. Sonun kilometre kadarlerce uzağına senin girebilmene biz müskent aydın haberleride eder miyiz?” dedi.

Mültecilere yönelik sert telaffuzları ile gündeme gelen ve her fırsatta “Suriyelileri geri göndereceğiz” diyen Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, partisinin 1’inci Olağan Adana Vilayet Kongresi’nde ses getirecek bir çıkış yaptı. Yarın Suriye hududuna birinci mayını döşeyeceğini belirten Özdağ, “Yarın Hatay‘ın Reyhanlı ilçesine gidiyorum. Reyhanlı’da, Türkiye- Suriye hududuna, iktidara geldiğimizde tamamlamak üzere birinci mayını yerleştireceğiz. Buradan tüm dünyaya duyuruyorum” tabirlerini kullandı. Özdağ’ın bu çıkışına ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan jet karşılık geldi.

“MİLLETVEKİLİ DEMEYE DİLİM VARMIYOR”

İzmir Emniyet Müdürlüğüne yeni araçların tahsis edilmesi nedeniyle Konak Meydanı’nda düzenlenen merasime katılan Bakan Soylu, Özdağ’ı amaç aldı. Zafer Partisi önderini memleketler arası istihbarat örgütlerinin maşası olarak nitelendiren Soylu, “Bugün Gazi Meclisimizde milletvekili demeye de ağzım dilim varmıyor da birisi, yani kullanılmaya çok müsait olan, kullanılan, memleketler arası istihbarat örgütlerinin maşası olmuş birisi diyor ki; ‘Elime mayın alıyorum, mayınla birlikte Hatay hududuna gideceğim.’ Hatay hududuna mayın döşeyecekmiş. Meczup desen meczup, aklını kaybetmiş desen aklını kaybetmiş. ya ne yapmaya çalışıyorsun? Fikrin, zikrin düşüncen ne?” dedi.

“BU IRKÇILIKLA ELİNE NE GEÇECEK?”

Özdağ’ın ırkçılık yaptığını söyleyen Soylu, “Yani kimsenin aklına gelmeyecek bir işle birlikte medyada, Türkiye’de gündem olmayı hayal ediyorsan bunun farklı usulleri de var. O formülleri kullanarak bunu gerçekleştirebilme imkanına sahip olabilirsin. Bu ülkenin bir medeniyeti var. Bu milletin bir karakteri var. Niçin zorlamaya çalışıyorsun her şeyi? ve niçin bir yabancı düşmanlığı, bir ırkçılık ortaya koymaya çalışıyorsun? ve bu ırkçılıkla birlikte eline ne geçecek? Bunu ne yapacaksın?” tabirlerini kullandı.

“AKIL SIHHATİ MESELESİ”

Soylu kelamlarını şöyle sürdürdü: “Neymiş, gidecekmiş hududa mayın döşeyecekmiş, ya sonun kilometre kadarlerce uzağına senin girebilmene biz müskent aydın haberleride eder miyiz? Elbette ki bir bakanın da kendine ilişkin hukuksal sorumluluğu var, milletvekilinin de kendine ilişkin tüzel sorumluluğu var. O denli herkesin istediği her yere han kurabilmesine kimse müskent aydın haberleride etmez. Herkes hukukun içerisinde hareket etmekle mükelleftir. Akıllara ziyan bir şey. Yani bu anlayışla, farklı bir fikirle yaklaşmanın ben bir ruh sıhhati ve akıl sıhhati problemi olduğunu uzun vakitten beri söylüyorum. Ancak elbette ki bu benim alanım değil tıbbın alanı, inşallah onlar da gerekli devayı ortaya koyacaklardır.”

Mayın,Sınırın,Soylu ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.