UBS Yönetim Kurulu Başkanı kripto paralar konusunda ‘şüpheci’

UBS İdare Heyeti Lideri Axel Weber kripto paralar hakkında kuşkucu olduğunu, parayı bilinmeyen bir sisteme yatırma fikrinin uzun soluklu …

17.11.2021
UBS Yönetim Kurulu Başkanı kripto paralar konusunda ‘şüpheci’

UBS İdare Heyeti Lideri Axel Weber kripto paralar hakkında kuşkucu olduğunu, parayı bilinmeyen bir sisteme yatırma fikrinin uzun soluklu olamayacağını söyledi

Singapur’daki Bloomberg Yeni İktisat Forumu’nda konuşan Weber kripto paralara ait olarak değerlendirmelerde bulundu.

Weber paranın anonim bir yere taşındığı ve ne cins süreçler yapıldığını bilmediğin bir sistemin uzun soluklu olamayacağını söyledi. Weber, regülatörlerin kripto paraların ‘çok büyük’ hale gelmesine müsaade vermeyeceğini de tabir etti.

Weber’in kripto paralarla ilgili olumsuz görüşünün bilakis birtakım bankalar kripto para süreçlerine başladı. Goldman Sachs Bitcoin türev enstrümanları sunarken JP Morgan Chase ve Bank of America da birtakım müşterilerine kripto para eserlerine erişim imkanı sunmaya başladı.

Tıpkı panelde yer alan DBS Group Holding Yöneticisi de gelecek sene dijital para üniteleri eserlerini genişleteceklerini açıkladı.

UBS CEO’su Ralph Hamers bu yılın üçüncü çeyrek bilançosunu açıklarken bankanın kripto para eserleri sunmayacağını duyurmuş, kripto paraların bedelini belirlemenin kuvvetli olduğunu belirtmişti.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.