Tuğer Akkaya, online içeriklerle girişimci adaylarına kılavuzluk ediyor

WP Forms’un yayımladığı bilgilere nazaran, günümüzde dünya çapında ortalama 12 ila 24 milyon e-ticaret sitesi f kent aydın haberleri liyet …

01.09.2022
Tuğer Akkaya, online içeriklerle girişimci adaylarına kılavuzluk ediyor

WP Forms’un yayımladığı bilgilere nazaran, günümüzde dünya çapında ortalama 12 ila 24 milyon e-ticaret sitesi f kent aydın haberleri liyet gösterirken, 2 milyardan fazla insanın da artık online siteler üzerinden alışveriş yapmasıyla birlikte büyüyen e-ticaret havuzu teşebbüsçüler…

WP Forms’un yayımladığı bilgilere nazaran, günümüzde dünya çapında ortalama 12 ila 24 milyon e-ticaret sitesi f kent aydın haberleri liyet gösterirken, 2 milyardan fazla insanın da artık online siteler üzerinden alışveriş yapmasıyla birlikte büyüyen e-ticaret havuzu girişimcilerin radarına giriyor. Bu alanda kâfi tecrübeye sahip olmayan teşebbüsçüler, e- ticarette başarılı olmanın yollarını ararken, İstifade Ettiren Fikirler Platformu Kurucusu Tuğer Akkaya, e-ticaretteki teşebbüsçü adaylarının merak ettikleri soruları podcast, görüntü ve web sitesi içerikleriyle yanıtlıyor. Tuğer Akkaya teşebbüsçü adaylarına eğitim serileriyle de takviye vermenin bununla bir arada ayrıyeten ilham alabilecekleri her yaştan başarılı girişimcileri toplumsal medya kanalında konuk ediyor.

Girişimciler için kılavuz niteliğinde birçok eğitim serisi ve içerik hazırladığını belirten İstifade Ettiren Fikirler Platformu Kurucusu Tuğer Akkaya mevzuyu şu sözlerle kıymetlendirdi:

“Dijitalleşme coğrafya fark etmeksizin beşerler ortasındaki irtibat mahzurlarını ortadan kaldırıp klasik alışkanlıkları dönüştürürken, birçok yeni meslek kümesini da ortaya çıkardı. Hali Hazırda Görülenin başında yer alan e-ticaret yaş fark etmeksizin birçok girişimciye kendi işinin işvereni olma fırsatı verdi. Zira tüketiciler artık gereksinimlerini online siteler üzerinden karşılarken, e-ticaret sitelerinin sayısının artması da girişimcilerin birçok bölümde satış yapmasına imkan tanıyor. Ben de 15 yıla dayanan deneyimimle hem dünya çapındaki e-ticaret sitelerinde mağaza sahibi olmaya dair eğitimler veriyorum hem de bu alanda başarılı olmuş isimleri programımda konuk ederek daima büyüyen e-ticaret dünyasına yeni atılacak bireylere stratejik yol haritası çiziyorum.”

E-TİCARET EĞİTİMLERİNDE İNTERAKTİF SORU KARŞILIK YAYINI

Girişimcilerin dünya çapındaki e-ticaret sitelerine satıcı olarak giriş yaparken merak ettikleri birçok bahiste kılavuz niteliğinde içerikler hazırladığını söyleyen Tuğer Akkaya, f kent aydın haberleri liyetlerine dair şu bilgileri paylaştı: “Girişimcilerin geliştirdikleri eser yahut hizmetlerini online platformlarda tanıtmaları ve satmaları için Amazon başta olmak üzere, Trendyol, Hepsiburada, ETSY, AliExpress, Shopify üzere dünya çapındaki e-ticaret sitelerine dair merak ettikleri tüm soruları hem birçok kanaldan yanıtlıyorum hem de eğitim serileri ile destekliyorum. Örneğin 17 binden fazla abonenin bulunduğu Mastermind Eğitim serisinde, interaktif soru-cevap yayını yaparken, 400’den fazla da öğretici görüntü sunuyorum. Bu sayede 15 yıla dayanan deneyimimle girişimcilere online pazaryerlerinde gelir elde ederek markalaşma seyahatine kapı açmanın bununla birlikte ayrıyeten alanında uzman başkanlara dönüşmelerini de sağlıyorum.”

GİRİŞİMCİLERE YURT DIŞI TAKVİYE PAKETİ

Girişimci adaylarının eğitimlere İstanbul’da yüz yüze ya da Zoom üzerinden canlı katılabileceğini aktaran İstifade Ettiren Fikirler Platformu Kurucusu Tuğer Akkaya, “Amazon üzere büyük e-ticaret platformları hakkında eğitim verirken, Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) şirket kurmak, İngiltere’de Amazon ve eBay üzerinden hesap açarken ya da süreç yaparken güvenlik prosedürlerine takılmadan inançla kullanılabilecek SIM kart edinme, ABD’deki pazaryerlerinde satış yapan bütün ihracatçıların stratejik açıdan en gerçek lokasyonda orta depo edinme üzere hususlarda da hizmet veriyorum” tabirlerini kullandı.

BAŞARI ÖYKÜLERİ TEŞEBBÜSÇÜ ADAYLARINA İLHAM OLUYOR

Girişimci adaylarını sadece hizmet ve eğitimlerle desteklemekle sonlu kalmadığının altını çizen Tuğer Akkaya, kelamlarını şu formda sonlandırdı: “E-ticaret üzere büyük bir havuzda ayakta kalabilmek esasen sıkıntı iken, bu durum iş hayatına online satış yaparak atılmak isteyen genç girişimcilerin de daha utangaç olmasına yol açıyor. Bu yüzden eğitim serilerim bununla bir arada ayrıyeten YouTube kanalımda da e-ticarete atılarak başarılı olmuş isimleri konuk ediyor ve onların seyahatlerinin girişimcilere ilham olmasını kapı aralıyorum. Teşebbüsçü adaylarının zorlandığı tüm sorulara yanıt verirken, süreç boyunca yol arkadaşlığı yapıyorum.”

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.