TRT Müzik yeni programlarla izleyici karşısına çıkacak

“Yürek Sazı”, “Master Ritim”, “Kadının Senfonisi”, “Üç Yaren” ve “Sümer Ezgü ile Anadolu’dan Geldik” isimli programlar, TRT Müzik’te …

06.12.2021
TRT Müzik yeni programlarla izleyici karşısına çıkacak

“Yürek Sazı”, “Master Ritim”, “Kadının Senfonisi”, “Üç Yaren” ve “Sümer Ezgü ile Anadolu’dan Geldik” isimli programlar, TRT Müzik’te izleyicilerin beğenisine sunuluyor.

“Yürek Sazı”, “Master Ritim”, “Kadının Senfonisi”, “Üç Yaren” ve “Sümer Ezgü ile Anadolu’dan Geldik” isimli programlar, TRT Müzik‘te izleyicilerin beğenisine sunuluyor.

Sevilen ve unutulmaz yapıtların yeni bir yorumla sunulacağı “Yürek Sazı” programı, birinci kısmıyla bu akşam skent aydın haberlerit 20.00’de yayımlanacak. Cafer Nazlıbaş’ın programının birinci kısmına Sevcan Orhan ile Crehberaydin.comn Orhan konuk olacak.

Dünyanın farklı yerlerinde kendi kültürleriyle var olan sanatkarların hislerini müzik lisanıyla aktarmayı amaçlayan “Master Ritim”, Burhan Öçal‘ın sunumuyla çarşamba günleri ekranda olacak. Farklı ritimleri bir ortaya getirip üniversal bir armoni yaratmayı hedefleyen program, her hafta kendi alanının uzmanı olan enstrümantal müziğin dünyaca ünlü üstatlarını ağırlayacak. Birinci kısmında Olgu Kızılay ve Can Olgun’u ağırlayacak program, 8 Aralık‘ta skent aydın haberlerit 23.15’te yayınlanacak.

Şef Zafer Gündoğdu idaresinde gerçekleşecek “Kadının Senfonisi”, 8 Aralık’ta 22.45’te izleyiciyle buluşacak. TRT sanatkarları ile bayanlardan oluşan bir orkestrayı buluşturan programa oyuncu ve müellif İclal Aydın ile bestekar, müzisyen Sema Moritz konuk olacak. Programda Türk halk ve Türk sanat müziğinin nadide yapıtları yorumlanacak.

Türkü sevdalılarını ekran başında buluşturmayı amaçlayan yeni program “Üç Yaren”, 10 Aralık’ta 20.00’de izlenebilecek. TRT İzmir Radyosu sanatkarları Tuğba Ger, Selcan Kökşen Şahin ve Ali Çakar’ın konuk olacağı programda yüklü olarak Ege türkülerine yer verilecek.

Özgün yorumu ile türkülere renk katan Sümer Ezgü’nün sevilen türküleri seslendirip kıymetli konukları ağırlayacağı “Sümer Ezgü ile Anadolu’dan Geldik” programı ise 11 Aralık’ta 15.45’te yayımlanacak.

kent aydın haberleri / Hilal Uştuk – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.