Trabzonspor maçının hakeminden tartışmalı penaltıyla ilgili Türk futbolunu sallayan itiraf

Adana Demirspor-Trabzonspor maçında bordo-mavililer lehine verdiği tartışmalı penaltı kararıyla gündeme oturan hakem Yaşar Kemal Uğurlu çarpıcı …

25.04.2022
Trabzonspor maçının hakeminden tartışmalı penaltıyla ilgili Türk futbolunu sallayan itiraf

Adana Demirspor-Trabzonspor maçında bordo-mavililer lehine verdiği tartışmalı penaltı kararıyla gündeme oturan hakem Yaşar Kemal Uğurlu çarpıcı bir itirafta bulundu. “Edin Visca’nın penaltısında benim baktığım açıdan Simon Mecnun itti olarak gördüm” diyen Uğurlu, “Öbür açıdan ben de görsem vermezdim zati. VAR da müdahale etmedi.” tabirlerini kullandı.

Trabzonspor‘un Adana Demirspor’u 3-1 yendiği müsabakada verdiği penaltı kararıyla tartışmaların odağına oturan hakem Yaşar Kemal Uğurlu, TV100’de eski hakem Deniz Ateş Bitnel’e çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“MAÇ GÜNÜ OĞLUM HASTANEYE KALDIRILDI”

Geçen hafta Trabzon’a gittiği argümanlarına karşılık veren Yaşar Kemal Uğurlu, “Ben Trabzon’a geçtiğimiz ay cenaze hasebiyle gittim. Çok sevdiğim bir abimin babasının cenazesine gittim. 29 Mart tarihiydi. Ben Trabzon’a bu hafta gitmişim üzere gösterip beni zan altında bırakan kişiyi gördüğüm yerde bunun hesabını soracağım. Bir de bu insanın tuttuğu oruçlar kabul mu olacak? Maç günü oğlum hastaneye kaldırıldı. Şu anda da hastanede zati. Ameliyat olacak. Maç günü maçı geri iade edemezdim. Türk futbolunun ve içinde bulunduğu kaotik ortamın daha fazla tartışmalara sebebiyet vermemesi ismine bunu yapamazdım.” dedi.

“ÖBÜR AÇIDAN GÖRSEM PENALTIYI VERMEZDİM”

Tartışmalı penaltı konumuyla ilgili çarpıcı bir itirafta bulunan Uğurlu, “Edin Visca’nın penaltısında benim baktığım açıdan Simon Meczup itti olarak gördüm. Öbür açıdan ben de görsem vermezdim aslında. VAR da müdahale etmedi. Birinci yarının sonuna 6 dakika ekleyip 4 dakikada bitirmemin sebebi de aklımın oğlumda olması.” tabirlerini kullandı.

ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Spor sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.