TOGG için yeni hedef! 81 ilin tamamında şarj istasyonları kurulacak

Türkiye’nin yerli arabası TOGG hakkında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir yıl içinde ülkede yaygın bir şarj altyapısı kurulmasını …

29.03.2022
TOGG için yeni hedef! 81 ilin tamamında şarj istasyonları kurulacak

Türkiye’nin yerli arabası TOGG hakkında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir yıl içinde ülkede yaygın bir şarj altyapısı kurulmasını amaçladıklarını söyledi. Bu amaçla 81 ilin tamamında 1500’den fazla yüksek süratli şarj istasyonu kurulacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de gerçekleşen Kabine toplantısı sonrası yaptığı konuşmada Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Kümesi tarafından üretilen yerli araç TOGG hakkında açıklamalarda bulundu.

“YENİ ADIMLAR ATILACAK”

Türkiye’yi elektrikli araba üssü haline getirmeyi hedeflediklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yerli arabamız TOGG başta olmak üzere elektrikli araba üretimi ve kullanımındaki gelişmeleri dikkate alarak yüksek süratli şarj istasyonlarının yaygınlaştırılması konusunda yeni adımlar atıyoruz” dedi.

81 VİLAYETTE 1500’DEN FAZLA ŞARJ İSTASYONLARI KURULACAK

Bir yıl içinde ülkede yaygın bir şarj altyapısı kurulmasını amaçladıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız vasıtası ile 81 vilayetimizin tamamında 1500’den fazla yüksek süratli şarj istasyonu kurulmasına yönelik çalışmalara 300 milyon liralık dayanak sağlıyoruz” tabirlerini kullandı.

ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için İktisat sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.