Ticaret Bakanı Muş: İkinci el otomobil satışında 6 ay ve 6 bin kuralına uymayanlara ciddi bir ceza getireceğiz

Ekonomi Haberleri Son bir yılda fiyatlarda yükselişi durdurulamayan araba kesimi mercek altına alınmış, satışlarda 6 ay ve 6 bin kilometre …

02.09.2022
Ticaret Bakanı Muş: İkinci el otomobil satışında 6 ay ve 6 bin kuralına uymayanlara ciddi bir ceza getireceğiz

Ekonomi Haberleri

Son bir yılda fiyatlarda yükselişi durdurulamayan araba kesimi mercek altına alınmış, satışlarda 6 ay ve 6 bin kilometre kadar sonu getirilmişti. Kelam Gelimi Edilen kurala uymayanlara 8 bin 400 TL üzere bir para cezası uygulanacağı söylentileri gündem olmuştu. Ticaret Bakanı’ndan bahisle ilgili ceza açıklaması geldi.

BAKAN MUŞ DUYURDU: BÜYÜK CEZA GELİYOR

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, yaptığı açıklamada “İkinci el araba satışında 6 ay ve 6 bin kuralına uymayanlara önemli bir ceza getireceğiz” dedi.

“250 MİLYAR DOLAR AMACINA ULAŞACAĞIZ”

Bakan Mehmet Muş ihracat 250 milyar dolarlık ihracat maksadına bu yıl yakalanacağını söyledi.

6 AY VE 6 BİN KM UYGULAMASI NE?

Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamaya nazaran, 16 Ağustos 2022 tarihinde Ticaret Bakanlığınca yapılan düzenlemeye nazaran ticari f kent aydın haberleri liyet kapsamında araba ve arazi taşıtlarının pazarlanması yahut satışı lakin birinci tescil tarihinden itibaren 6 ay ve 6 bin kilometre kadar geçmiş olması şartıyla yapılabilecek ve bu kural sağlanmadan direkt yahut dolaylı olarak 1 Temmuz 2023 tarihine kadar pazarlama ve satış yapılamayacak.

Bakan ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Ekonomi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.