The Sun, Rusya’nın Ukrayna’yı ‘işgal’ tarihini düzeltti

16 Şubat gecesinin ‘olaysız geçtiğini’ yazan The Sun’ın yenilenen yazısında, “Yerel halkın hava saldırısına hazırlandığı başşehir Kiev’deki soğuk …

17.02.2022
The Sun, Rusya’nın Ukrayna’yı ‘işgal’ tarihini düzeltti

16 Şubat gecesinin ‘olaysız geçtiğini’ yazan The Sun’ın yenilenen yazısında, “Yerel halkın hava saldırısına hazırlandığı başşehir Kiev’deki soğuk ve berrak gökyüzü, ticari uçuşlar dışında sessiz kaldı” denildi. Ancak yazının arşivde kalan versiyonunda, bu …

16 Şubat gecesinin ‘olaysız geçtiğini’ yazan The Sun’ın yenilenen yazısında, “Yerel halkın hava saldırısına hazırlandığı başşehir Kiev’deki soğuk ve berrak gökyüzü, ticari uçuşlar dışında sessiz kaldı” denildi. Ama yazının arşivde kalan versiyonunda, bu cümle yerine sözlere yer verildi:

“ABD istihbaratı, tanklar sonu geçmeden evvel, askerlerin ve Kiev’deki devlet kurumlarının hava saldırısına maruz kalabileceğine inanıyor.”

Öbür yandan Ukrayna’ya hücuma katılacak asker sayısı değişmedi. Gazete kaynaklarına nazaran, bu sayı yaklaşık 200 bin asker. Haberde, yaklaşık 40 bin Rus askerinin Belarus-Ukrayna hududunda, 30 bin askerin daha Donetsk ve Lugansk’ta bulunduğu bildiriliyor. Rusya’nın Ukrayna hududunda da 130 bin askerin beklediği yazıyor.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.