Milyonlarca memurun maaşı değişecek! 3600 ek gösterge için ilk toplantı bugün

Milyonlarca memurun gözü ocak artırımından sonra 3600 ek gösterge düzenlemesinde. Hükümet ve Memur-Sen, 3600 ek gösterge gündemiyle birinci …

16.02.2022
Milyonlarca memurun maaşı değişecek! 3600 ek gösterge için ilk toplantı bugün

Milyonlarca memurun gözü ocak artırımından sonra 3600 ek gösterge düzenlemesinde. Hükümet ve Memur-Sen, 3600 ek gösterge gündemiyle birinci kıymetlendirme toplantısını Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım başkanlığında bugün yapacak.

Yüz binlerce kamu çalışanının merakla yasalaşmasını beklediği 3600 ek gösterge düzenlemesinde süreç hızlandı. Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığının bir müddettir Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı uyumunda yürüttüğü düzenleme, şekillenmeye başladı.

BİRİNCİ TOPLANTI BAKAN ALIM BAŞKANLIĞINDA BUGÜN YAPILACAK

Memur mkent aydın haberlerişlarına, emekli aylıklarına ve emekli ikramiyelerine tesir edecek düzenlemenin görüşüleceği birinci kıymetlendirme toplantısı bugün yapılacak. Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alim’in başkanlığında ve Bakanlığın mesken sahipliğindeki toplantıya, Memur-Sen idaresinin bununla bir arada ayrıyeten Hazine ve Maliye Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile İdari İşler Başkanlığı İşçi ve Prensipler Genel Müdürlüğü yetkilileri katılacak. 3600 ek gösterge düzenlemesine dair sunumunun yapılacağı toplantıda, Memur-Sen’in görüşlerinin de alınması bekleniyor.

BAKAN DAHA EVVEL MUŞTUSUNU VERMİŞTİ

Bakan Alım, daha evvel yaptığı açıklamada, 3600 ek gösterge düzenlemesinin mayıs ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine geleceğini söylemişti. Memurların aylık fiyatlarının, emekli aylıklarının ve emekli ikramiyelerinin hesaplanmasında uygulanan bir hesaplama usulü olan ek göstergenin yüksek olması, emekli aylığı ve ikramiyesinin yüksek olması manasına geliyor. Türkiye gazetesinin haberine nazaran ek gösterge sayıları unvan, hizmet sınıfı ve derecelere nazaran farklılık gösteriyor.

3600 Ek Gösterge, Vedat Alım, Hükümet, İktisat, Haberler

Bakan,Ek Gösterge,Emekli,Başkanlığı ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için İktisat sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.