TCMB, yılın 3. Enflasyon Raporu’nu perşembe günü açıklayacak

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan (TCMB) yapılan duyuruya nazaran, “Enflasyon Raporu 2022-III”ün tanıtımı maksadıyla, perşembe günü bankanın …

22.07.2022
TCMB, yılın 3. Enflasyon Raporu’nu perşembe günü açıklayacak

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan (TCMB) yapılan duyuruya nazaran, “Enflasyon Raporu 2022-III”ün tanıtımı maksadıyla, perşembe günü bankanın Ankara’daki yönetim merkezinde, skent aydın haberlerit 10.30’da Lider Şahap Kavcıoğlu’nun sunumu ile toplantı yapılacak.Kavcıoğlu, da…

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan (TCMB) yapılan duyuruya nazaran, “Enflasyon Raporu 2022-III”ün tanıtımı emeliyle, perşembe günü bankanın Ankara’daki yönetim merkezinde, skent aydın haberlerit 10.30’da Lider Şahap Kavcıoğlu’nun sunumu ile toplantı yapılacak.

Kavcıoğlu, daha sonra basın mensupları ile ekonomistlerin sorularını yanıtlayacak.

Fiziksel ortamda gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. olan toplantı, bankanın internet sitesinin bununla bir arada ayrıyeten resmi Twitter ve YouTube hesaplarından canlı olarak yayınlanacak.

TCMB, yılın ikinci Enflasyon Raporu’nda 2022 yıl sonu enflasyon iddiasının 19,6 puanlık güncellemeyle yüzde 23,2’den yüzde 42,8’e yükseltildiğini bildirmişti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.